Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Görevimden istifa ediyorum"

30.01.2011 21:17
Ankaragücü Teknik Direktörü Ümit Özat Manisaspor maçından sonra yaptığı açıklamada istifa edeceğini söyledi.

Ankaragücü Teknik Direktörü Ümit Özat, Manisaspor maçının ardından DHA muhabirine yaptığı açıklamada, görevinden istifa etme kararı aldığını açıkladı.

Bu akşam bu kararını yönetimle görüşeceğini belirten Özat, "Görevimden istifa ediyorum. Ama bunu öncelikle bu akşam yönetimle görüşeceğim. Çünkü kulüpten uzun bir dönem alacaklarım var. Avukatımla konuşup nasıl bir yol izleyeceğimizi belirleyeceğiz" dedi.

Özat sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ankaragücü Kulübü'nden yaklaşık 700 bin Euro civarında alacağım var. Bugüne kadar gelinen olayları tüm kamuoyu biliyor. Yaşanan olaylarda konuşması gerekenler belki de konuşmadı. Ben çok ön plana çıktım. Ama bugün yaşananlardan sonra kendi adıma çalışmam çok zor. Ancak yönetim kuruluyla bu akşam bunların bir değerlendirmesini yapacağız."

Öte yandan karşılaşma sonrası hakem tarafından kırmızı kartla tribüne gönderilen Özat, basın toplantısına katılmadı. Daha sonra basın mensuplarının sorularıyla karşılaşan Özat, "Ceza aldığım için konuşamam" diye konuştu.

Maçın ardından soyunma odasına giden Özat, futbolcularla yaklaşık olarak 25 dakikalık bir toplantı yaptı. Toplantının ardından tüm futbolcuların morallerinin bozuk olduğu gözlendi. Daha sonra da stat dışına çıkan Özat, taraftarların protestosuyla karşılaştı. "Yerde yatan adama neden tekme atıyorsun" diye soran taraftarlara Özat, "O zaman köpeklerinizi üzerime salmayın" diyerek, kardeşinin kullandığı özel arabayla stadyumdan ayrıldı.

Ümit Özat'ın bu akşam önce avukatıyla, sonra da yöneticilerle toplantı yapması bekleniyor 

Bu haber toplam 1206 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri