Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye'de utandıran yağmalama hareketi

14.03.2009 10:23
Ümraniye'de, kaza nedeniyle yola devrilen kamyondan saçılan içecekler,

Bedava kola ve meyve suyu içmek isteyen çocuklar ile yağmalamayı engellemek için bekleyen polis ekipleri arasında ilginç görüntüler yaşandı.

Edinilen bilgiye göre kaza, İnkılap Mahallesi Çiftlik Caddesi üzerinde meydana geldi. Yunus Soylu'nun kullandığı bir dağıtım şirketine ait 34 GKK 57 plakalı kamyon, Çiftlik Caddesi üzerinde devrildi. Kamyonda bulunan yüzlerce içeceğin yola savrulduğu kazada yaralı olarak kurtulan Yunus Soylu ile yanındaki Sadık Belek (38), çevredeki vatandaşlar tarafından Ümraniye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu sırada olay yerinden geçen çocuklar ile bazı vatandaşlar çevreye savrulmuş içeceklerden almak için bir birleriyle yarıştı. Yaklaşık 100 metrelik alana savrulan her türlü içeceği doyasıya içen çevredeki vatandaşlar ilginç görüntüler oluşturdu. Çocukların fırsattan faydalanarak bir kısmını da evlerine götürmek istemeleri üzerine kaza yerine polis çağrıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri ile çocuklar arasında adeta köşe kapmaca yaşandı. İçeceklerden fazla almak için bir birleriyle yarışan çocukları uzaklaştırmaya çalışan polis ekipleri yetersiz kaldı. Bu sırada içecekleri evlerine götürmek isteyen çocuklar ile polis arasında kovalamaca yaşandı. Polis engelini aşarak istediklerini alan bazı çocukların olay yerinden uzaklaştıktan sonra içecekleri arkadaşlarıyla paylaşarak içmeleri ise dikkat çekti.

Devrilen kamyon çekici vasıtasıyla olay yerinden kaldırıldı. Dağıtım firmasına ait görevliler de yola savrulan içecekleri topladı. Kaza nedeniyle trafiğe kapanan yol bir saatlik çalışmadan sonra yeniden açıldı.Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri