Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Unakıtan'a ABD'de Türk doktor

10 Şubat 2009 / 15:30
Hastalığı nedeniyler bugün ABD'ye giden Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı bir Türk doktor tedavi edecek.
Hacettepe Üniversitesi Hastanesinde rahatsızlığı nedeniyle tedavi altındayken önceki gün taburcu edilen Bakan Unakıtan, Ankara'dan THY'nin tarifeli uçağıyla İstanbul'a geldi.

Atatürk Havalimanı VIP salonunda New York'a gitmek için uçuş saatini bekleyen Unakıtan'ı Atatürk Havalimanı VIP salonundan İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş, THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, THY Genel Müdürü Temel Kotil ve diğer ilgililer uğurladı. Eşi Ahsen Unakıtan ile kızı ve oğlu da eşlik etti.

Bakan Unakıtan, uçağının kalkış saati geldiğinde VIP salonundan ayrılırken Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, ''Amerika'ya tedavi maksatlı gidiyoruz. Bakalım oraya gidince ne olacak. Stent mi olur, by-pass mı olur orada belli olacak. Ona göre de tedavimizi yaptırıp geleceğiz inşallah'' diye konuştu.

Unakıtan, ameliyatının hangi kentte olacağı sorusuna, Cleveland'da olacağını belirtti.

Ameliyat gününe ilişkin bir soruya da Unakıtan, ''Bilmiyorum. Oraya gidip bir bakalım. Orada karar verilecek'' yanıtını verdi.

Unakıtan, ABD'ye eşi kızı ve oğluyla birlikte gittiğini belirtti.

Uçağa gitmek üzere VIP salonundan ayrılırken el sallayan Unakıtan, ''Gördüğünüz gibi sağlığım gayet iyi. Lüzumsuz yere haberler yapılmasın. Herkese selam'' dedi.

Unakıtan, AA muhabirine, ''Görüyorsun sen de şahit ol'' diyerek VIP'ten ayrıldı.

Bakan Unakıtan ve aile bireyleri daha sonra THY'nin tarifeli uçağıyla saat 11.45'te New York'a hareket etti.

ABD’NİN EN İYİ DOKTORLARI” LİSTESİNDE

Unakıtan, ABD’nin Ohio eyaletideki Cleveland Clinic’te tedavi olacak. Kendisine, bu hastanenin kardivasküler bölümü doktorlarından Murat Tuzcu tedavi edecek. Tuzcu halen Cleveland Clinic’in Kardivasküler bölümü başkan yardımcılığı da yürütüyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr Tuzcu, eğitiminin büyük bölümünü ABD’de yaptı. Cleveland Clinic dışında, Harvard’da da eğitim gördü. Tuzcu, ABD’de yayınlanan “en iyi doktorlar” listesinde de yer alıyor. Ayrıca, yine ABD’nin başarılarıyla öne çıkan kişilerin bulunduğu prestijli, ulusal çaptaki “kim kimdir” listesinde de Tuzcu’nun adı yer alıyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri