Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şok iddia: Lucescu Galatasaray'a gelmiyor!

16.06.2014 12:00
Ünal Aysal'ın uçağıyla dün akşam İstanbul'a gelmesi beklenen Rumen hoca Cim Bom'u şok etti.

Galatasaray’a imza atmak için İstanbul’a gelme hazırlıkları yapan Mircea Lucescu dün Başkan Ünal Aysal’ın telefon numarasını tuşlayıp, acı haberi verdi! Birkaç gün önce, “Shakhtar’dan ayrılmam için başkan Rinat Ahmedov’u ikna etmeliyim” açıklaması yapan Luce, dün ise Aysal’a, “Üzgünüm. Türkiye’ye gelemiyorum” dedi. Peki Ukrayna’da neler yaşandı? Sabah Ahmedov’la görüşmek için Kiev’e geçen Luce, beklemediği bir teklifle karşılaştı. Takımını Rumen hocaya teslim ettiği 2004’ten bu yana yaklaşık 1 milyar dolar yatırım yapan Ahmedov, “Ukrayna’da ligler oynanmasa bile kalmalısın. Sen bizi terk edersen, herkes terk eder” dedi. Ahmedov ayrıca, “Sözleşmeni yenileyelim. 2016’ya kadar bizimle kal. Yıllık ücretini de 4.5 milyon Euro yapalım. Ligler oynanmasa bile ücretini almaya devam et” teklifi yaptı. Lucescu, Başkan Ahmedov’un bu kararlı tavrı sonrası Ukrayna’da kalmaya ikna oldu. Teknik adam bugün saat 12.00’de kulüp CEO’su Sergei Palkin’le birlikte basın toplantısı düzenleme kararı aldı.

'ÖNÜMÜZDEKİ SEZON GELİRİM'

Lucescu, akşam saatlerinde Başkan Ünal Aysal’ı aradı. Rumen teknik adam, Ahmedov’la yaptığı görüşmenin her satırını Aysal’a anlattı, ardından şu sözleri sarfetti: “Galatasaray ve İstanbul benim için bir rüya. Yeniden Türkiye’de olmak, Fenerbahçe ve Beşiktaş’la derbiler yaşamak, bu yaşımda bile beni heyecanlandırıyor. Ancak kendinizi benim yerime koyun. Bu şartlarda burayı nasıl terk edebilirim. Shakhtar’dan ayrılırsam, dünya üzerindeki hiçbir teknik adam buraya gelmek istemez. Para peşinde de değilim. Başkan Ahmedov’un sözleşmemi yenileme teklifine net yanıt vermedim. Ancak 1 sezon daha burada kalmalıyım. Teklifiniz önümüzdeki sezon sonunda da geçerli olursa, şartlar ne olursa olsun takımın başına geçerim.” Aysal, beklemediği bu yanıt sonrası küçük çaplı bir hayal kırıklığı yaşadı. Aslan’ın patronu, nazik tavırlarından dolayı Lucescu’ya teşekkür etti. Ayrıca Rumen teknik adamı alması için Ukrayna’da bekletilen Başkan’ın özel jeti de geri çağrıldı.

İTALYAN BİLE OLABİLİR!

Mircea Lucescu’nun kararı sonrası planlar alt üst oldu. Aysal, Luce’nin telefonunu kapatır kapatmaz, yöneticilere talimat yağdırdı. Aslan’ın patronu, kalitesi tartışılmayacak, taraftar tarafından kabul görecek teknik adamların belirlenmesi ve şartlarının öğrenilmesini istedi. Aysal, FANATİK’e yaptığı açıklamada ise, “Alman ekolüne yöneleceğiz. Hazırlık kampı başlamadan yeni hocamızı belirlemiş oluruz. Alman hocalardan olumlu yanıt alamazsak, takımı belki yeniden bir İtalyan’a teslim edebiliriz” dedi. Aysal’ın, Dünya Kupası finalleri sonrası İsviçre Milli Takımı ile yollarını ayırması beklenen Ottmar Hitzfield’i gözüne kestirdiği konuşuluyor. Başkan’ın, İtalyan teknik adamlardaki tercihinin ise halen boşta olan Claudio Ranieri ve Roberto Di Matteo olduğu ileri sürülüyor. Bir başka iddiaya göre ise Aysal, Almanlar’ın hocası Joachim Löw’ü gözüne kestirdi. Almanlar, Löw’ün sözleşmesini uzatmazsa, Aslan’ın resmi teklif yapacağı konuşuluyor.

LUCE İLE AYSAL'IN SENARYOSU

Mircea Lucescu’nun, Galatasaray’a olumsuz haber göndermesiyle ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Cim Bom’un, Rumen hocayı gündemden düşürme çabasına giriştiği ileri sürüldü. İddiaya göre bu çabanın nedeni, Roberto Mancini’nin tavrıyla ilgili... İddia şu şekilde: Mancini henüz sözleşmesinin feshi için imza atmadı. Ancak gelişmeleri yakından takip ediyor. İtalyan hoca, kendisi İtalya’ya ayak basar basmaz Galatasaray’ın Lucescu’yla prensip anlaşmasına vardığını öğrendi. Kendisi görevdeyken Lucescu ile anlaşıldığını düşünüyor. Bu nedenle henüz fesih sözleşmesini imzalamadı! Galatasaray’ı zor durumda bırakmak istiyor. Başkan da Lucescu ile görüşüp durumu anlattı. Bir süre transferin gündemden düşmesi amaçlanıyor. Mancini, fesih sözleşmesini imzalar imzalamaz, Mircea Lucescu Türkiye’ye getirilecek.

Serdar Dinçbaylı / FANATİK

Bu haber toplam 1368 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri