Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üniversiteli Gençlerin Başarılı Projesi "Studycoach 2.0"

18.04.2011 21:32
StudyCoach 2.0, Almanya çapında Abitür yapan ve üniversite okumak arzusunda olan talebelere ücretsiz, bilgi, destek ve yardım sağlamak amacıyla hayata geçirilmiştir.

Pınar Kibar´ın haberi

Kuzey Ren-Vestfalya ve Bremen´den bir grup üniversiteli gençler olarak yaklaşık yarım senedir “StudyCoach 2.0” adlı proje üzerine çalışmakta olup Projenin kamuya, bulunduğu topluma, bir katkı sağlayabilme ve bir çok gence yardım edebilme gayesini gütmektedir.

StudyCoach 2.0, Almanya çapında Abitür yapan ve üniversite okumak arzusunda olan talebelere  ücretsiz, bilgi, destek ve yardım sağlamak amacıyla hayata geçirilmiştir.

Web sitelerindeki online danışma olanağı ile Almanya çapında tecrübeli üniversite talebelerini ve mezun akademisyenlerini, daha bu yolun başında ve kararsız olan Abitur talebeleriyle buluşturmayı arzu etmektedir. Bölümler ve başvuru sistemi hakkında hiç bir sorunun cevapsız kalmayacağı ümit edildiği web sitelerinde, üniversiteli gençlerin birer rehber ve örnek teşkil etmeleri temenni edilmektedir..

StudyCoach2.0 kurucularından Engin Ince, “İnisiyatifimiz, başta Türk kökenli talebeler olmak üzere, Almanya’daki gençlerin, üniversite konusunda karşılaştıkları zorluklara yardımcı olmaktır. Bu yönde Bochum üniversitesi (RUB Mailmentoring Plus) ve Studienwahlt.tv gibi değişik müesseselerle isbirliğimizi pekiştirerek çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Bize sağlayacağınız destekten dolayı sizlere şükranlarımızı arz etmek isteriz”.

 

 

 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 3434 defa okunmuştur
Masallah
Pinar Kibar
Arkadaslarin basarilarinin devamini yüce Allahtan niyaz ediyorum. Yolunuz acik olsun
18 Nisan 2011 Pazartesi 21:45
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri