Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TERÖR UYARISI

04.09.2012 17:23
Bolu Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne kayıt için gelen öğrencileri terör örgütlerine karşı uyarıp, broşür verdi.

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ni kazanarak memleketlerinden Bolu'ya gelen öğrenciler, kayıt işlemlerini yapıyor. Bolu Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kayıt işlemlerinin yapıldığı fakültelerde stand açarak öğrencileri terör örgütlerine karşı uyardı. Öğrencileri "Hoşgeldiniz" diyerek karşılayan polisler, terör örgütlerine karşı gençleri bilgilendirerek, velilere ve öğrencilere yönelik hazırlanmış broşürler dağıttı. Polisler, kayıt işlemleri için çocuklarıyla birlikte gelen velileri ise terör örgütlerinin gençlere yöneldiğini belirterek çocuklarını korumalarını istedi.

Polislerin velilere dağıttığı broşürlerde, "Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimiz çoğu zaman çeşitli terör odakları tarafından arzu edilmeyen davranışlara itilebilmektedir. Araştırma, öğrenme ve dinamizm çağındaki gençlerde cesaret çekingenliğe, macera isteği rahata, duygular ise mantığa üstün gelmekte ve otoriteden kurtulma duygusu daha ağır basmaktadır. Gençlerimizin bu kritik döneminden yararlanmak isteyen terör odakları bütün planlarını gençlerimizin bu özellikleri üzerine kurmaktadır. Genç arkadaşlarımızın üniversite hayatı boyunca topluma ve devlete faydalı bir birey olarak yetişmesi için Bolu Emniyet Müdürlüğü olarak her türlü yardıma hazır olduğumuzu ifade ederiz" sözlerine yer verildi.

 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TERÖR UYARISI

Bu haber toplam 1348 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri