Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ünlü edebiyatçıdan şok aptal yorumu

10.04.2013 11:34
Aziz Nesin yüzde 60 demişti. Ünlü İtalyan filozof ise dünya genelini kıyasladı ve 'Dünya'nın yüzde 50'si aptal' dedi.

Nobel ödüllü romancı Orhan Pamuk ile tanınmış italyan filozof-romancı Umberto Eco, İstanbul'da düzenlenen söyleşide hayranlarıyla buluştu.

Söyleşinin en dikkat çeken sözleri İtalyan filozof Eco'dan geldi. Eco, "dünyadakiumberto-eco.jpginsanların yüzde 50'sinin aptal olduğunu düşünüyorum" dedi.

Boğaziçi Üniversitesi'nin 150'nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında dünyaca ünlü iki yazar Umberto Eco ile Orhan Pamuk, Güney Kampüs'teki Albert Long Hall'da söyleşi gerçekleştirdi. 

Edebiyat ve roman konularının ele alındığı "Gerçekler, Kurgu ve Tarih Üzerine Bir Söyleşi" isimli toplantının moderatörlüğünü Bologna Üniversitesi Öğretim Üyesi Patrizia Violi yaptı.

DÜNYA'NIN YÜZDE 50'Sİ APTAL

İtalyan yazar Eco "Ben inanıyorumki dünyadaki insanların çoğu aptaldır. Bu çok önemli bir his. Ölmeye hazır olabilmek için, ölüm anında eğer ikna olduysam insanların hepsi aptaldır o zaman ölebilirim. Adım adım hergün kendi inancınızda bu şekilde düşünebilirsiniz. Ancak yaşamın şu noktasında sadece yüzde 50'sinin aptal olduğun düşünüyorum" dedi. 

Eco'nun bu sözleri salonda gülüşmelere neden oldu. Söyleşi yaklaşık 1buçuk saat sürdü.

Bu haber toplam 3394 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri