Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ünlü halk ozanı evinde ölü bulundu

28.02.2012 15:08
Adana'da ''Aşık İmami'' olarak tanınan halk ozanı Ahmet Aşık İmami (58), evinde ölü bulundu.

Merkez Sarıçam ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde oturan Aşıkimami, yeğenleri tarafından evinde ölü bulundu. Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yaptığı incelemede, vücudunda 3 mermi yarası tespit edilen Aşıkimami'nin öldüğü belirlendi.

Aşıkimami'nin olay yerine gelen yakınları ve sevenleri göz yaşlarına hakim olamadı.

Halk ozanı Aşıkimami'nin kardeşi Selami Bozdemir, aslen Kozan'ın Bağtepe köyünden olduklarını, ağabeyinin yaklaşık 20 yıl önce soyadını ''Aşıkimami'' olarak değiştirdiğini söyledi.

kullan

Abisinin ikinci evlilik yaptığı eşinden bir yıl önce ayrıldığını, iki eşinden toplam 5 çocuğu olduğunu ifade eden Bozdemir, ''Son günlerde bunalımdaydı. Çocuklarının nafakasını dahi ödeyemeyecek duruma gelmişti. Stresliydi'' dedi.

Aşıkimami'nin cenazesi, Adana İdli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

-Aşık İmami kimdir?-

Adana'nın Kozan ilçesine bağlı Bağtepe köyünde doğan Aşıkimami, ilkokulu köyünde okuduktan sonra ortaokul ve imam hatip lisesini dışarıdan bitirerek, 11 yıl Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde imamlık, kuran kursu öğretmenliği görevlerinde bulundu. Konya Aşıklar Bayramına katılarak ''usta aşık'' ilan edilen Aşıkimami, Çukurova Halk Ozanları Derneği'nin de bir dönem başkanlığını yaptı. Aşıkimami, ''Kabak hikayesi'' ve ''Savcı beyim'' gibi eserleriyle tanınıyor

Bu haber toplam 2336 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri