Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ünlü oyuncunun skandal sözlerine sert tepki!

06.12.2012 16:37
"Asker yanlış bir şey yapmaz" diyerek 12 Eylül darbesini savunan ünlü oyuncu Ayten Gökçer'e böyle cevap verdi.

Katıldığı televizyon programında darbeye dair sözleriyle izleyenleri şok eden Ayten Gökçer'e, TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Nimet Baş'tan cevap geldi. Canlı yayında hem komisyon çalışmalarını hem de gündemdeki sıcak konuları değerlendiren Baş, Ayten Gökçer'in "asker yanlış yapmaz" sözlerine tepki göstererek, "O'nun sırça köşkte yaşamasının bedelini bu ülke ağır ödedi" dedi.

Nimet Baş, Gökçer'i şu sözlerle eleştirdi: "O kişilerden bu acıların tamamının teğet geçmiş olması ne kadar vurucu. Bütün bu acılara hala yabancı ve uzak olabilmek gerçekten çok trajik. Gelinen noktada çok bedeller ödedi bu ülke. Birazcık acılı ailelerin o annelerin, babaların yerine koymak gerekiyor kendini. Tüm bu acılardan uzak, sırça köşklerde devlet sanatçısı olmanın lüksüyle yaşamak çok itici ve ağır. Zaten o sanatçı gereken tepkiyi toplumdan aldı."

AYTEN GÖKÇER: DARBE OLMASINA ÜZÜLMEDİM

"Darbe olmasına üzülmedim. Binlerce çocuk perişan olmuştu ortada. Tarihe bakarsanız en kansız müdahaleler Türkiye'dedir. Diğer ülkelerin tarihine bakın, bir gecede omuz üstünde baş bırakmıyorlar. Bizde müdaheleler, "Buyrun şu adaya, buyrun Yassıadaya" diye geçmiştir" şeklinde konuşan Ayten Gökçer, program sunucusu Balçiçek İlter'in "Ama biz de Başbakan asmışız" diye araya girmesi üzerine "O da büyük bir yanlış ama 1-2 kişi gittiyse bu devirde yine de şükretmek lazım. Dünyadaki diğer müdahelelere bakın bir de" ifadelerini kullanmıştı.

"DARBENİN SIRASI GELMİŞ Kİ YAPILMIŞ"

Evren ve Şahinkaya'nın yargılanmasına da değinen Gökçer, "İnsanların yargılanması beni sevindirmez" diyerek tepki çeken sözlerine şöyle devam etmişti: "Darbenin sırası gelmiş ki yapılmış. Bazı insanlar da evlatlarını kaybediyordu o dönemde. Ordunun işi gücü yok, "Gelin darbe yapalım." mı diyor? Ülke bir yere doğru gidiyorsa Türkiye'nin üzerinde oynana oyunların da tesiri var. Dış güçler de buna çanak tuttular. Biz birlik olmazsak, Atatürkümüzün bize hediye ettiği bu ülkeyi çok yanlış yerlere götürebiliriz."


 

Bu haber toplam 1996 defa okunmuştur
1980.
hasan
1980,anayasa,sina.evet oyu verenlerin.basindadir. 1980,de 99.99.anayasaya cemeatlar,ulemalar.dinciler. dinci yazarlar???evet dediler!!???neye o zaman evet dedi???nimet bas,kimki1980,ni sorgulayabilicek. bunlar,in hepsi kukla.neden 20,sene once,bu konuyu, gundeme getirmedi!!madem kendisi serefli!!biri. neden simdi.
06 Aralık 2012 Perşembe 18:56
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri