Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÜNLÜ PROF. ŞENGÖR DARBELERİ ÖVDÜ

29.01.2013 13:28
Türkiye'nin en önemli bilim adamlarından İTÜ jeoloji Profesörü Celal Şengör, darbeleri öve öve bitiremedi.

CNN Türk'te Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular'ın konuğu Prof. Dr. Celal Şengör'dü.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) jeoloji profesörü olan Şengör'ün darbeyi öven sözleri programa damgasını vurdu.

"BİLİM ADAMI KOMUTANA EMREDİN DER Mİ"

Şengör'ün ordu ile ilgili bir soruya, Hava Orgeneral Ergin Celasin'in telefonuna "Emredin Komutanım" diye yanıt verdiğini anlatması, Enver Aysever 'in tepkisini çekti.


Aysever, "Koskoca bilim adamısınız. Dünyaya adınızı duyurmuşsunuz. İnanca, dinlere karşı olan birinin bir komutana böyle hitap etmesi doğru mu?" diyerek Şengör'ü eleştirdi.

"ŞAHİNKAYA GELSİN SELAM DURURUM"

12 Eylül döneminde Kenan Evren'in sağ kolu olan Hava Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya için "Şahinkaya Generalim ile canciğer dostum, gelsin ben yine selam dururum" diyen Şengör, orduya olan saygının bilim adamı olmakla ilgisinin olmadığını söyledi.

 

"ATATÜRK MİLLİYETÇİSİYİM"

"Ben Atatürk milliyetçisiyim" diyen profesör Şengör, Enver Aysever'e "Sen nasıl aileni seviyorsan ben de Atatürk'ü Cumhuriyet'i kurduğu için seviyorum" dedi.

"DARBE ZORUNLU AMELİYAT GİBİDİR"

Daha önceki açıklamalarında da "Kenan Evren akıllı bir adamdır" diyen, Türkiye'de darbelerin devletin devamlılığı için yapıldığını savunan Prof. Dr. Celal Şengör, "Düşün ki sen kansersin, şunu alırsan yaşayacaksın. Darbeler sevimsizdir. Ama ameliyatlar da sevimsizdir" diyerek darbelerin zorunlu olduğunda olması gerektiğini savundu.

"BİZANS'I OSMANLI'YA TERCİH EDERİM"

Şengör, "Bizans'ı Osmanlı'ya tercih ederim, çünkü Bizans toplumu bilime değer veriyordu" dedi.

"DİN BİLİMİ ENGELLEDİ"

Şengör, dinin sorgulamayı yasaklayarak bilimi engellediği ve tarımda gelişmenin yağmur duasıyla olmayacağına yönelik de açıklamalarda bulundu. 

Bu haber toplam 7602 defa okunmuştur
bilim adamı ?
kamuran huysuz
bu adam kendi dalında gayet başarılı ama fikir bazında zayıf birisi etrafındakileri iyi toplar ama kendinden bir şey katınca böyle sacmalar bizans osmanlı karşılaştırmasıda buna bir örnekdir.
29 Ocak 2013 Salı 16:59
Beğendim (1)Beğenmedim (4)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri