Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"UR" Diye Hastanın "BÖBREĞİNİ" Aldılar

02.02.2012 16:51
GATA'da genel cerrahi uzmanının dışarıdaki bir hastanede yaptığı amaliyatta "ur" diye hastanın "böbreğini" aldığı iddia ediliyor...

Lenfoma hastalığı nedeniyle Onkoloji Servisi'nde tedavi gören Şefika Balpetek'in ur sanılan böbreği yapılan operasyonla alındı. Ameliyat sonrası karnındaki kitlenin aynen durduğunu, sağlam olan böbreğinin ise alındığını farkeden Balpetek, konuyu yargıya taşıyacak.

Lenfoma tedavisi gören bir hastanın 'ur' diye sağ böbreğinin yarısının alındığı, geriye kalan yarısının ise damarın bağlanması nedeniyle tamamen öldüğü ortaya çıktı. Ameliyat sonrası bir böbreğini kaybeden Şefika Balpetek'in konuyu yargıya taşıyacağı öğrenildi.

5 BİN LİRA BIÇAK PARASI

Olaylar şu şekilde gelişti: Şefika Balbetek'in karnında ve akciğerlerinde büyüyen lent bezeleri, onkoloji servisinde gördüğü tedaviye olumlu yanıt aldı. Arasıra olan karın ağrıları için genel cerrahi servisine konsültasyona gönderilen Balpetek'i burada genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. Bülent Güleç muayene etti. Prof. Güleç, karın içindeki kitlenin ameliyat ile acilen alınması gerektiğini söyledi.

Lenfoma hastalığı sebebiyle GATA'da takip edilen Şefika Balpetek, genel cerrahi servisinde hastalığı ile ilgili bulgulara önce şaşırdı, ancak kendisini muayene eden Prof. Güleç'in "durumun aciliyeti"nden bahsetmesi üzerine ameliyatı kabul etti.

Ancak bu kez de GATA'da çok sıra olduğu gerekçesiyle ve Prof. Güleç'in "acil" isteği nedeniyle ameliyat özel bir hastanede yapıldı. Balpetek, hastane masraflarının azaltılması için operasyonun ardından Güleç tarafından yeniden GATA'ya yatırıldı. Balpetek, bıçak parası olarak da Güleç'e 5 bin TL verdi.

Ameliyatın ardından GATA da tetkikleri yapılan Balpetek sonuçları görünce şoke oldu. Karnındaki kitle aynen yerinde duran Balpetek, onun yerine sağlam böbreğinin yarısının alındığını fark etti. Genel cerrahi uzmanları, "İlk defa ameliyata giren pratisyen bir doktor bile böyle bir hata yapamaz" diyerek ö-zetledikleri olayla ilgili olarak böbrekle lenf nodunu karıştırılmasının imkansız olduğu yorumunu yaptılar. Bu arada yarısı alınan böbreğin kalan bölümünün de damarların bağlanması nedeniyle çürümesi sonucu bir böbreğini tamamen kaybeden Balpetek, konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor.

yeni şafak 

Bu haber toplam 2028 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri