Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ürdün'den Türkleri sevindiren çağrı .

03 Şubat 2009 / 16:42
Ürdün Sendikaları: "ABD ve İsrail Ürünleri Yerine Türk Ürünlerini Alın"
Ürdün Meslek Grupları Sendikası, Gazze vahşetine karşı Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gösterdiği onurlu tavır nedeniyle Arap ve İslam âlemini Amerika, Avrupa ve İsrail'in mallarını boykot etmeye ve bunların yerine Türk mallarını almaya çağırdı.

Konuyla ilgili olarak dün (02 Şubat Pazartesi) yayınlanan bildiride, Arap Birliği'nin tutumu eleştirilerek, bu kurumun emperyalizme karşı durma konusunda Arap halklarına bir yük oluşturduğu belirtildi.
Bildiride ayrıca şunlar ifade edildi: "Gazze savaşı, düşmanın dilini kullanan, düşmana yenilgi psikolojisiyle yaklaşan ve halklarının duygularına tercüman olmayan bazı liderlerin gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Bunlar, maddi ölçülerle meseleye bakmayan ve Gazze'de dünyanın en barbar ordusuna karşı direnişin zafer kazandığına inanan halkların beklentilerine cevap vermekten uzak liderlerdir."

Açıklamada, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu onurlu tavra da işaret edilerek şöyle dendi: "Türkiye Başbakanı birçok Arap yönetimiyle liderinin, hatta Arap Birliği'nin aciz kaldığı tavrı ortaya koydu. Arap Birliği Genel Sekreteri bu tarihi anda bile tavrını ortaya koymaktan aciz kaldı. Bu tablo, özgür ve kendi kararını alabilecek bir liderle, emperyalizme karşı durmak isteyen Arap halklarının önünde ek bir engel olan ve ona ek bir külfet getiren Arap Birliği'nin tarihinde şerefli bir sayfa açamayan ve kendi kararını özgürce almaktan aciz bir lider arasındaki farkı açık bir şekilde ortaya koydu."


habervaktim

Bu haber toplam 1156 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri