Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uşak'ta AK Parti'den bayrak kararı

04.05.2015 09:32
AK Parti Uşak'ta kentin içinde bulunduğu durum nedeniyle meydanlara sadece Türk bayrağı kullanma kararı verdi.

AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarında çıkan olayların kente gerileme neden olduğunu belirterek, parti olarak Uşak'ta seçim meydanlarında sadece Türk Bayrağını kullanacaklarını söyledi.

Yıldırım, Uşak Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, milletvekili adayları Eyüp Gökhan Özekin ve Hüseyin Keskin ile birlikte kentte son günlerde yaşanan siyasi gerginlikle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle yapılan kutlamaların ardından iki grup arasında çıkan kavganın kentte gerilimi tırmandırdığını bildiren Yıldırım, bazı gurupların seçim sürecini olumsuz yönde etkilemek amacıyla sokakları kasıtlı olarak provoke ettiğini savundu.

MEYDANLARDA SADECE TÜRK BAYRAĞI KULLANILACAK

"Şehrimizde ki huzuru bozmak aramızda ki kardeşlik bağlarını zayıflatmak amacıyla ortaya çıkan bazı provokatif kişiler, kargaşadan kaostan beslenerek kazanımlar elde etmek istiyor" diyen Yıldırım, şunları söyledi:

"Uşakımızın bu tür organize eylemlere karşı duyarlı olacağına inanıyoruz. Vatan için, bayrak için, toprak için mücadele eden, şehit ve gazi olan nice vatan evladının ortak kaygısı ay yıldızlı bayrağımızdır. Bu memlekette siyaset yapan siyasal organizasyonlarında ortak kaygısının bayrağımız olduğu bilinciyle tüm siyasi partilerimizi de parti bayraklarını bırakarak ay yıldızlı bayrağımızla siyaset yapmaya davet ediyoruz. Seçim meydanları siyasi parti bayrakları ile değil, Türk bayrağı ile donatılsın. Biz parti olarak Uşak'ta bu günden itibaren seçim meydanlarında sadece Türk Bayrağı kullanacağız. Diğer siyasi partilerden de de aynı sağduyuyu bekliyoruz."

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ise seçim sürecinin demokratik olgunlukla tamamlanması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, "100 bin Türk Bayrağı bastırdık. Kentin her yerine bu bayrakları asacağız" dedi.

Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri