Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde Büyük Skandal

19.04.2014 02:04
Üsküdar Musiki Cemiyeti, yılsonu etkinliği için koroya aldığı öğrenciyi başörtülü olduğu gerekçesiyle korodan attı.

Başında hafız-besteci Amir Ateş'in bulunduğu Üsküdar Musiki Cemiyeti, büyük bir ayrımcılığa imza attı. Üç yıllık eğitim programı sonunda kursiyerlerine sertifika veren Musiki Cemiyeti, her yıl eğitim dönemi sonunda konser programı düzenliyor. Bu yılki yılsonu konser etkinliği için koroya alınan L.Ş adlı başörtülü öğrenci eğitim sürecini başarıyla tamamlayıp tüm provalara katılmasına rağmen yönetimin şok kararıyla karşılaştı.

YA PERUK TAK YA İZLEYİCİ OL

Musiki Cemiyeti solist öğrenci L.Ş'ye başörtülü olduğu gerekçesiyle yönetim kurulu kararıyla konserde yer alamayacağını bildirdi. Kendisine bildirilen karar üzerine büyük şok ve üzüntü yaşayan L.Ş'ye arkadaşlarından büyük destek geldi. Birçok öğrenci ayrımcılığa karşı tepki gösterdi. Tepkiler karşısında öğrencilere açıklama yapan yönetim, L.Ş'nin başörtülü sahne almasının koro ahengini bozacağı yönündeki tezi öne sürdü. "Burası 100 yıla yakın bir süredir yaşıyor ve bizim bazı kurallarımız var" diyen yönetim, öğrenci L.Ş'ye, "Ya peruk takarsın, ya da bizi izleyenler arasında olabilirsin" dedi.

Bu haber toplam 2492 defa okunmuştur
çızgı neresi
tarık
başörtülüler olur olmaz her yerde olmak zorunda mı?bu teşebbüsler çızgıyı aşma alametleri..islamın müdafaası başörtüsü ile erkeklerle birlikte koro halinde terennüm etmekmidir.
19 Nisan 2014 Cumartesi 11:03
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri