Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Ezan sesi duymak istemiyoruz'

26.10.2014 13:46
Börtü böcek sloganlarıyla günlerdir Üsküdar Validebağ'ındaki cami inşaatını engellemeye çalışan CHP’li provokatörlerin gerçek amacı deşifre oldu. Dün inşaata engel olmak isteyen grup rahatsızlıklarının çevre ile ilişkisi olmadığını, ezan istemediklerini i

Üsküdar Altunizade'de bulunan Validebağ Korusu'nun dışında yer alan ve yıllardır bir grup site sakini tarafından işgal edilerek otopark olarak kullanılan araziye cami yapımına karşı çıkan Gezici'lerin asıl amacının çevre değil ezan düşmanlığı olduğu ortaya çıktı. Eylemciler arasında yer alan ve eylemlerinin gerekçesini izah eden Nursen Beygo isimli kadın, "Ben sabaha karşı dalacağım an niye caminin, hocanın ezan sesiyle uyanayım, zaten duyuluyor. Yani bunlar sinir verici şeyler. Bıraksınlarda şu son anlarımızı biraz rahat yaşayalım" sözleriyle gerçek amaçlarının çevre değil ezan düşmanlığı olduğu itirafında bulundu.

"AMA MÜSLÜMANIZ ELHAMDÜLİLLAH"

Kameraya karşı röportaj verirken Ezan sesi için "Sinir verici şeyler. Niye ezan sesiyle uyanayım" diyen Nursen Beygo'nun sözleri karşısında şaşırarak "Ezan sesinin sizi rahatsız edebileceğini düşünüyorsunuz" şeklindeki soru üzerine "Eder evladım, etmez olur mu? Ama Müslümanız Elhamdülillah, o başka. Her yerde camimiz var" cevabı verildi. 30 senedir cami yapılması planlanan arazinin hemen yanında bulunan sitede oturduğunu belirten Nursen Beygo, "Burada şuan bu yeşilliklerimiz katlediliyor, cami kuracağız diye. Burayı kazanırlarsa Validebağ'ın yeşilliklerine kadar inecekler, yani korkumuz bu. Onun için böyle karşı geliyoruz" iddiasında da bulunmayı ihmal etmedi. Arkadaşının sözleri karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Mürvet Soğancı ise Nursen Beygo'nun skandal ezan sesi açıklamasının ardından "Ama asıl amaç ezan sesi değil burada. Arkadaşım biraz şey yaptı, ezan sesi değil" sözleriyle durumu kurtarmaya çalıştı. Arkadaşının müdahalesine karşın Nursen Beygo tekraren "Hayır, hayır, ezan sesi beni rahatsız eder. Ben uyku ilaçlarıyla uyuyorum. Kulağımın dibindeki rahatsız eder yoksa diğer camilerdeki katiyen, müslümanız Elhamdülillah" dedi.

ÖNCE KONUŞTU SONRA SANSÜR İSTEDİ

Kamera karşısında kendisine uzatılan mikrofona ezan sesinin kendisini rahatsız edeceğini ve bu nedenle cami yapımına karşı olduğunu net olarak ifade eden arkadaşı Nursen Beygo'nun sözlerinin 'bip'lenmesini isteyen Mürvet Soğancı, "Sizden bir şey rica edeceğim. Arkadaşımın "Ezan sesi beni uyutmaz" demesini bence oradan çıkarın. Bunlar oradan tuttururlar, ben çok korkuyorum bunlardan. En ufak bir şeyden ben korkuyorum. Arkadaşa hak vermiyor değilim. Artık saat var, her şey var namaz kılmak için eskisi gibi değil" ifadeleriyle skandal bir talepte bulundu.

Kaynak: Yeni Akit

Bu haber toplam 3706 defa okunmuştur
DIN HOLDINGCILIGI
nefername
Dinizmi bayrak olarak kullanip etraflarini ticarethane hele tuvaletlerinin parali i$lettirilir olmalari!!! Cumhurba$kanlarina varincaya dek her kademedeki etkili ve yetkililerin tepkisiz kali$lari??? Bu da mi Kader?????
26 Ekim 2014 Pazar 22:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Bunlar çok basit insanlar
Haydar Bozkurt
Oradaki alanı bedava otopark olarak kullanıyorlarmış. Onu kaybetmemek için garip garip şeyler söylüyorlar.
26 Ekim 2014 Pazar 14:21
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri