Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ustaosmanoğlu'ndan Gülen açıklaması

21.02.2014 21:45
Sosyal medyada Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin, "Başbakan Erdoğan'a karşı Fethullah Gülen'in yanında tavır aldığı ve hatta bu yönde rüyalar gördüğü" şeklindeki haber ve iddialar Hocaefendi'nin avukatı tarafından yalanlandı.

Benzer iddiaların muhatabı olan Yeni Asya Gazetesi de bir açıklama yaparak, yazılanları kesin bir dille yalanladı.

Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi ile Yeni Asya Grubu'nun 17 Aralık darbe girişiminden sonra gördükleri bir rüya üzerine, Gülen Camaatine destek verecekleri yönündeki iddialar internette günün konusu oldu.

YİNE BARANSU ORTAYA ATTI

Taraf muhabiri Mehmet Baransu Twitter hesabından Yeni Asya grubu ile Mahmut Efendi grubunun gördükleri bir rüya üzerine Gülen grubunun yanında saf tuttuklarını iddia etti.

Cemaat yanlısı internet sitelerinde büyük puntolarla manşet yapılan haber Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi ve Yeni Asya grubu tarafından sert bir dille yalanlandı.

USTAOSMANOĞLU'NUN AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI

Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin avukatı Cihat Gökdemir de kamuoyuna yaptığı yazılı açıklama da böyle bir rüyanın olmadığını açıkladı.

Avukat Cihad Gökdemir imzasıyla yapılan açıklamada "Önce twitter, facebook gibi sosyal medya sonra da televizyon, gazete ve internet haber sitelerinde müvekkilim Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi ile ilgili bir kısım gerçek dışı haber ve yorumlarla bir kısım kişi ve kuruluşların kamuoyunu yanıltma çabası içerisinde olduğunu gördük. Hayatı boyunca 'en büyük keramet istikamettir' şiarınca yaşayan müvekkilim Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi hakkındaki bir takım asılsız yorum ve haberler başta Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi ve sevenleri üzüntüye sevketmiştir." denilerek bu tür haber ve yorumlara itibar edilmemesi istendi.

"RÜYA İLE AMEL ETMEYİZ"

Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz de yaptığı açıklamada, "Yeni Asya rüya ile amel etmez. Aksi yöndeki iddia ve söylentilerin hiçbirine itibar edilmesin" dedi.

Kaynak: YENİSAFAK.COM.TR 

Bu haber toplam 6154 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri