Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP'li Demirtaş'ların DİYAR A.Ş İlişkisi

24.09.2011 11:58
Aziz Üstel, Nasname sitesine dayandırdığı habere göre BDP'li Selahattin Demirtaş'ın kardeşi, Diyarbakır'da DİYAR A.Ş Şirketi ile belediyenin bütün ihalelerini aldığı iddia edildi...

Aziz Üstel/Star

Yolsuzluk batağında Demirtaş ve Diyar AŞ

Nasname” adlı, Özgür Kürtleri temsil ettiğini söyleyen ve günde ciddi sayıda ziyaret edilen sitedeki haberlere göre BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kardeşi Süleyman Demirtaş, 300 bin TL’lik arabasının arka koltuğuna kurulmuş, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan Diyar AŞ’nin bütün ihalelerini devşirmekte.

Ağabeyi Selahattin, yüksek siyasetle uğraşadursun “birader-i canımın içi”, ailenin önlenemez yükselişi için kolları sıvamış. İşte yandaşlığın en güzel örneği! Al Bertold Brecht’in muhteşem oyunu, “Arturo Ui’nin Önlenemez Yükselişi”ini değiştir adını “Demirtaş’ın Önlenemez Yükselişi!” oluversin. Millet, ayağı çıplak başı kabak dolaşsın yörede, siz “Lüküs Hayat” yaşayın! Sonra da özerklik, özgürlük naraları atın!

Bu arada Selahattin Demirtaş’ın kankası Gülten Kışanak ve birkaç BDP’li gölgesinden bile korktukları, Suriye’nin El Muhaberrat’ına ümüğünden bağımlı PKK’nın öldürdüğü dört Kürt kökenli kızımız için düzenlenen  başsağlığı toplantısına gitmek isteyince, kızların babaları bunlarla karşılaşmamak için çadırı terk etmiş. Buyurun efendim! Hani On milyon Kürt bizi destekliyor” palavrasına ne oldu! PKK kan gölünde boğulacak da, bari siz bu arada gümbürtüye gitmeyin! Biliyorsunuz kan çeker... Hem de dibe doğru!

İşte Aziz Üstel'in bugünkü yazısında ifşa ettiği "Nasname" sitesinde yayınlanan o haberin ilgili bölümü;

"Daha önce bize gelen bazı bilgilerin ciddiyetini araştırdıktan ve doğru olduğunu öğrendikten sonra, Demirtaş Ailesi'nin kandan nasıl beslendiğini, zenginleştiğini okuyucularımızla paylaşıyoruz.

DİYAR A.Ş, Diyarbakır Belediyesince kurulan bir şirket. Bu şirketin “üretim” alanı tamamıyla Belediyelerin işlerine yöneliktir. Mesela Diyarbakır-Mardin karayolu üzerindeki fabrikasında ‘Kanalizasyon borusu’ üretiliyor. Birçok üretimhanesi bulunan bu şirketin bir diğer fabrikasında da (Diyarbakır’da) park ve bahçe malzemeleri üretiliyor. Bu şirket sadece Diyarbakır Belediyesinin ihalelerini almakla kalmıyor, BDP elindeki tüm belediyelerin ihalelerini alıyor. Bizzat şirketin katılmadığı ihalelerde de, yan kuruluşları katılıyor ve yine paralar aynı merkezde toplanıyor…

Ulaştığımız bilgilere göre; DİYAR A.Ş’nin patronu Süleyman DEMİRTAŞ adında biriymiş. Evet Selahattin DEMİRTAŞ ve Nurettin DEMİRTAŞ’ın kardeşidir Süleyman DEMİRTAŞ!

Yine edindiğimiz bilgilere göre; Süleyman DEMİRTAŞ’ın altındaki araba, (300 milyarlık olduğu tahmin ediliyor) babaları bu mücadelede hayatını kaybeden ve sokaklarda sürünen binlerce çocuğun yıllık tüketiminden fazladır.

Bu haber toplam 4498 defa okunmuştur
k
b
Tamam benimde sevmediğim insanlar, fakat eleştirirken tutarlı olmalı. Merak ediyorum Aziz Üstel araç kullanıyor mu, kullanıyorsa kullandığı araç Türkiye ortalamasının kullandığı araçların üstünde mi, bunun haricindeki meclisimizdeki vekillerimizinde şahsi araçlarının ne kadarlık olduğua bir bakalım. Ayrıca varsa yolsuzluk iddiası bunu Savcılığa bildirmeli, ona göre konuşmalı. Aynı şuçlamalar Sayın Başbakanımız içinde yapılıyor. Ona göre konuşmalı. Onların dinlerine küfretmeyelim ki onlarda bizimkine.
26 Eylül 2011 Pazartesi 08:51
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri