Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lice ilçesinde PKK'nın beli kırıldı

01.08.2012 18:11
Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Lice ilçesinde yapılan uyuşturucu operasyonunda, 3 ton 769 kilogram esrar maddesi ele geçirdiklerini bildirdi.
Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Lice ilçesinde yapılan uyuşturucu operasyonunda, 3 ton 769 kilogram esrar maddesi ele geçirdiklerini bildirdi.
 
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kenevir ekimi yapıldığı ihbarı alınan Lice ilçesi Ziyaret köyü ile çevresindeki mezralara operasyon düzenledi.
 
İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bahçesinde düzenlediği toplantıda basın mensuplarına operasyonun bilançosunu açıkladı.
 
Operasyonda, 530 bin 494 kök kenevir bitkisinin imha edildiğini belirten Sağlam, 3 ton 122 kilogram kubar ile 647 kilogram toz esrar maddesi olmak üzere toplam 3 ton 769 kilogram esrar maddesi ele geçirildiğini kaydetti.
 
Sağlam, arama yapılan yerlerde 2 tabanca, 1 pompalı tüfek ve çok sayıda merminin de ele geçirildiğini ifade ederek, şunları söyledi:
 
''Tarlada imha edilen esrarın mali değeri 70 milyon liradır. Burada gördüğünüz esrar maddesinin değeri ise 8 milyon 832 bin liradır. Esrar maddesinin ekildiği yerde örgüt de bulunuyor. Esrardan elde edilen gelirden örgüte de pay ayrılıyor. Basına yansıdığı gibi 'Bahoz Erdal' kod isimli şahıs, toprağa gömülen 5 milyon paranın kaybolduğunu söyledi. Toprağa gömülen 5 milyon lirayı öldürülen arkadaşlarının gömdüğünü ve paranın yerini ondan başkası bilmediği için bulamadıklarını açıkladı.''
 
Sağlam, konuyla ilgili olarak haklarında yakalama kararı bulunan E.T. ile H.D. isimli kişilerin de operasyonda yakalandığını sözlerine ekledi.
 
Bu haber toplam 5564 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri