Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vahşet Kadıköy'de protesto edildi

05.08.2012 23:35
Arakan'da yaşanan vahşeti protesto etmek amacıyla Saadet Partisi'nin organize ettiği 'Tüm Zalimlere Lanet' mitingi, İstanbul Kadıköy İskele Meydanı'nda gerçekleştirildi.

Arakan'da yaşanan vahşeti protesto etmek amacıyla Saadet Partisi'nin organize ettiği 'Tüm Zalimlere Lanet' mitingi, İstanbul Kadıköy İskele Meydanı'nda gerçekleştirildi. Ramazan ayı ve sıcak havaya rağmen Arakan'daki budist halk tarafından diri diri yakılan, kadınları tecavüze uğrayan müslüman halka verilen destek aşırı derecede büyük oldu.

Miting için İstanbul'a gelen Arakan Diaspora lideri Uğur İslam, Arakan'da devlet desteği ile budist halk tarafından yapılan katliamın soykırım, terör ve vahşet olduğunu söyledi.

Saadet Partisi, Arakan'daki müslüman halkın budistler tarafından katledilmesini protesto etmek için Kadıköy İskele Meydanı'nda 'Tüm Zalimlere Lanet' adı altında miting düzenledi. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, genel başkan yardımcıları ve yaklaşık 25 bin partilinin katıldığı mitinge spor camiasından da yoğun ilgi vardı. Çarşı, Ultraaslan, Genç Fenerbahçeliler başta olmak üzere spor kulüpleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de yanlarında büyük gruplarla katıldı. Miting nedeniyle İstanbul'a gelen Arakan diasporası lideri Uğur İslam da tercüman aracılığıyla Arakan'da yaşanan katliamı anlattı.

Ramazan ayı olması ve aşırı sıcak hava nedeniyle mitinge katılan partililer, bu zor koşullara rağmen Arakan'a desteklerini eksik etmedieler. Sunucular tarafından "Sıcak altında terleyene kadar bağıralım. Çünkü Arakan'da müslümanlar diri diri yakılarak şehit ediliyorlar." diye çağrıda bulundu.

Mitingde, başta Arakan'daki budistler olmak üzere Filistin, Afganistan, Bosna-Hersek, Suriye ve Irak'ta katliam yapanlar lanetlendi. 

Toplanan kalabalıktan memnuniyetini dile getiren Kamalak, "Kadıköy Meydanı bugün Tahrir Meydanı olmuştur. Arada tek bir fark vardır. Tahrir Meydanı Mısır'ın zalimini devirmişti. Kadıköy Meydanı ise bütün zalimlerin devrilişinin müjdecisi olacaktır inşallah." dedi. İstisnasız bütün insanların adil bir dünyada, huzur ve barış içinde yaşamaya hakları olduğunu belirten Kamalak, dünyada herkese yetecek kadar yer ve nimet olduğunu söyledi. Kamalak, "Ancak ırkçı emperyalizm ve sömürgeci Batı yüzünden milyonlarca insan yersiz, yurtsuz ve vatansız olarak mülteci hayatı yaşamakta, yine milyonlarca insan açlıktan kırılmaktadır. Ne acıdır ki bütün hesapları sömürmek, ezmek ve yok etmektir. Nereden kesif bir duman yükseliyorsa orası bir islam ülkesidir. İşte Filistin, işte Irak, işte Suriye, işte Afganistan ve işte en son olarak da Arakan. Mazlum Arakan, canım Arakan, feryadımız, gözyaşlarımız ve dualarımız senin içindir." dedi.

Bu zulüm düzenini ancak Milli Görüş'ün değiştirebileceğini öne süren Kamalak, "Sizler burada en gür sesinizle zulme karşı haykırdınız. Zalimlere korku saldınız. Mazlumlara umut oldunuz. Hiç şüpheniz olmasın, inşallah bu zulmü elimizle durduracağımız gün yakındır." diye konuştu.

Miting için İskele Meydanı'na gelen Arakan diaspora lideri Uğur İslam da Arakan'da yaşanan katliamı anlattı. Konuşmasını İngilizce yapan ve tercüman aracılığıyla konuşan İslam, müslüman halkın devletin desteğini arkasına alan budist halk tarafından evlerinden açık arazilere sürüldüğünü, ibadet etmelerine izin verilmediğini söyledi. Devletin jandarması ve polisinden aldıkları güç ile budist katliamcıların Müslüman kadınlara tecavüz ettiğini, çocuklar ile erkekleri de diri diri yaktıklarını belirten İslam, "Namusumuzu ve canımızı koruyun diye size yalvarıyorum. Lütfen duyarsız kalmayın." diye yardım istedi. Kuzey Arakan'da yaşayan müslümanlara karşı güney Arakan'da yaşayan bidistlerin yaptıkları zulmün 60-70 yıl önce başladığını belirten İslam, Ramazan ayında evlerinden olup arazilere ve dağlara kaçmaya zorlanan Arakanlı Müslümanların, muz ağaçlarının kabuklarını yemek zorunda kaldıklarını, ilaçsızlık nedeniyle de bulaşıcı, salgın hastalıkların yayıldığını dile getirdi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer ise "Bu dünya Rusya'ya, ABD'ye ve Çin'e teslim edilemez. Çözüm İslam Birliği'dir, çözüm D-8'dir." dedi. Dünyanın birçok yerinde müslüman halka karşı Haçlı zihniyeti ile zulüm edildiğini belirten Esmerer, "Bir de Suriye sorunu var. İnsanlara sesleniyorum, PKK'ya prim vermeyin." diye konuştu. Mitingde müslüman halklara zulüm yapanlara lanetler yağdırıldı. Bu sabah şehit haberi geldiği belirtilen mitingde uzun süreler "Kahrolsun PKK" sloganları atıldı.

Bu haber toplam 2792 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri