Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vali H. Avni Mutlu'dan 1 Mayıs açıklaması

25.04.2013 14:51
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Taksim'de 1 Mayıs tartışmasıyla ilgili açıklama yaptı.
Mutlu, "Sendika temsilcilerine böyle bir kutlamanın Taksim'de olamayacağını ifade ettik." dedi.
 
İşte Mutlu'nun sözlerinden satır başları:
 
İstanbul'un farkı meydanlarında bugünün tertip edilmesi konusunda her türlü işbirliği konusunda tekliflerimizi ifade ettik.
 
Özellikle Taksim'de yapılması arzu edilen kutlamalara ilişkin olarak da, Taksim meydanı'nda çelenk sunma seremonisinin yapılması konusunda kendilerine gerekli işbirliği sağlanacağı, ayrıca 1972 yılında yaşanan acı olaya binaen, Kazancı Yokuşu'ndaki anma seremonisi için kendileriyle paylaştık.
 
Bir başka meydanda bu mitingin yapılması, Taksim meydanında çelenk sunulması ve kazancı yokuşu'nda anma konusunda kendilerine görüşlerimiz iletildi.
 
Geçtiğimiz Pazartesi günü yaptığımız toplantıda da aynı önerileri paylaşmıştık.
 
Bugünkü toplantıda gördük ki olumsuz pek çok şartlara rağmen Taksim'de yapılması yönündeki değerlendirmelerinde, farklı bir yaklaşım içinde bulunmadıkları, yani başka bir meydanda miting yapmayacaklarını, çelenk sunma ve anma seremonisini gerçekleştirmeyeceklerini ve farklı bir kutlama yapacaklarını ifade ettiler.
 
Biz de kendileriyle değerlendirmelerimizi paylaştık. 1 Mayıs'ta böyle bir mitinge müsaade edemeyeceğimizi açıklamış olduk.
Bu haber toplam 1726 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri