Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vali Mutlu: Marjinalleri deşifre edeceğim

12.09.2013 09:56
stanbul'u "gösteri özgürlüğü" adı altında yakıp yıkmaya kalkışanların bu kez Kadıköy'ü hedef seçmesine Vali Hüseyin Avni Mutlu, isyan etti. Vali Mutlu, "Hedefleri ne açıklayacağım" dedi.
Önce gösteri adı altında eylem yapıyorlar. Yapılan taşkınlıkların önüne geçmek isteyen polisle çatışmaya giriyorlar, ardından da olayların sertleşmesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Bir şekilde can kaybı yaşanmasını sağladıktan sonra da bu kez ölümü bahane ederek yeni eylemlere zemin hazırlıyorlar. Gezi Parkı'nı bahane edenler, eylemlerini ülkenin her tarafına yaymaya çalışıyorlar.  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Taksim Meydanı'ndan sonra Kadıköy'ü karıştıran eylemcilere isyan etti. Vali Mutlu, "Hedefleri ne yarın anlatacağım" dedi.
 
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, eylemcilerin yaptıklarına dün gece twitter üzerinden cevap verdi. Vali Mutlu,  "Halkın tiyatrosunu (Kadıköy-Süreyya) polisle çatışanlar için revir yapacağım diye işgal et. Polis çıkarınca da revire saldırı diye yaz dur, ohoh" dedi. 
 
Kadıköy'deki protestolara Twitter hesabı üzerinden tepki gösteren Mutlu, "Biz her yeri işgal edelim, Kadıköy'de barikatlar kuralım, molotof, demir bilye, havai fişek atalım bunlar gösteri hakkı karışma deyin, Oh harika. Nerede var böyle gösteri hakkı, dünyada gösteremezsin. Polis çekip gitsin diyen marjinallerin bilmesi gereken şey: halk ve sokak korunacak. Saat 00.03'e geliyor daha fazla yazmayacağım. Taksim'den sonra neden Kadıköy'ü marjinal gruplar karıştırıyor, hedefleri ne yarın anlatacağım" ifadelerini kullandı.

rotahaber
Bu haber toplam 1492 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri