Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vali Yılmaz: Cami değil paralel yurt!

03.08.2015 00:07
Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, kendisinin cami kapattığı iddialarını yalanlayarak, “kapatılan cami değil Paralel örgütün kaçak yurdu” dedi.

Paralel Medyada yer alan haberlerde Vali Yılmaz'ın Kütahya'da bir camiyi kapattığı iddia edilmişti. Yılmaz, sabah.com.tr'ye yaptığı açıklamada basındaki bu iddiaları sert bir dille yalanladı.

CAMİYİ DEĞİL YURDU KAPATTIK!

"Şehir merkezinde 6 katlı yurt binasının giriş katında mescit olarak kullanılan bir bölüm var. Burası minaresi olan müstakil bir mescit değil. Yurt binasının giriş katındaki bir bölüm. Bu binanın inşaat ruhsatı ve iskanı yok. yok. Belediye bu binayı mühürlüyor. Bina mühürlendiği için Mescide giriş çıkış da mümkün olmuyor. Buradaki müftülük personelini başka bir camimizde görevlendirdi."

BELEDİYENİN ARSASINA KAÇAK YURT YAPMIŞLAR

"Belediyenin arsasına kaçak yurt yaptık, bu yüzden mühürlediler" diyemedikleri için "Valilik cami kapattı" yalanına sığınıyorlar. Yurdun yapıldığı arsanın bir bölümü belediyeye ait. Belediyeden izin almadan, imarsız ve iskansız bir inşaat başlatılmış. Bir ay içinde bu binanın durumu belediye tarafından tekrar gündeme alınacak. İmar kanununa göre gereği yapılacak.

BİRÇOK CAMİYE DESTEK VERDİK, KENDİ BİNAMIZI MÜFTÜLÜĞE TESLİM ETTİK

"Vali camiyi kapattı" gibi vicdansız bir iftira olabilir mi? İlimizdeki Ali Paşa Camii'nin yanındaki İl Özel İdaresi'ne ait binayı Müftülüğümüze tahsis etti. Pazar yerine düzenleme yapıp, din görevlisi atayarak namaz kılınabilir hale getirdik. Elimizdeki imkanları din hizmeti için seferber ediyoruz. Camiye karşı olmak ne demek? Çıkarları zedelendiği için halkı bize karşı galeyana getirmek için böyle yöntemlere başvuruyorlar.

Bu haber toplam 1652 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri