Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Validen Bayburt Üniversitesi’ne Ziyaret

29.12.2010 21:58
Vali Kerem Al Bayburt Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

Bayburt Valisi Kerem Al Bayburt Üniversitesi’ni ziyaret etti. Kalabalık bir heyetle üniversiteyi ziyaret eden Al, Rektör Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu’ndan üniversite hakkında bilgi aldı.

Garnizon  Komutanı Muh. Kur. Alb. Faruk Kayadelen , İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Halil Uysal, İl Emniyet Müdürü Mesut İnce, İl Genel Meclis Başkanı Recai Bayrak, Defterdar Orhan Mutluay ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziyaeddin Babacan ile birlikte Bayburt Üniversitesi’ni ziyaret eden Vali Al’ı, Rektör Mollamahmutoğlu kapıda karşıladı. Rektörlük makamında çay içen grup daha sonra ressam Tekin Koçan’ın “Atatürk Rölyefleri Seramik Sergisi”ni gezdi. Üniversite bahçesinin peyzaj çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Al,  Rektör Mollamahmutoğlu eşliğinde İİBF ve Mühendislik Fakültesi’ni dolaştı. Bayburt Üniversitesi’nin Bayburt’a birçok yenilik getirdiğini belirten Vali Al, yeni projeler hakkında Rektör Mollamahmutoğlu’ndan bilgi aldı.

Öğrencilerle de sohbet eden Vali Al, öğrencilere şikâyetleri olup olmadığını sordu. Bir öğrenci ile “havalı masa”da futbol oynayan Vali Al karşılaşmadan 3-2 yenik ayrıldı.

İİBF kantininde öğle yemeği yiyen Al ve beraberindeki heyet, Eğitim Fakültesi kantininde çay içtikten sonra Bayburt Üniversitesi’nden ayrıldı. Bayburt Valisi Kerem Al’ın ziyareti yaklaşık iki saat sürdü.

Bu haber toplam 2422 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri