Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Valiyi şok eden gizli kameralı tuzak!

17.12.2012 01:46
Giresun Valisi Dursun Ali Şahin'e makamında gizli kamera tuzağı kurup, çektikleri görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayınladıkları öne sürülen 2'si gazeteci 4 kişinin ev ve işyerlerinde arama yapılarak, bilgisayarlarına el konuldu.

Görele 'nin Çavuşlu Beldesi'nde inşaatı süren Katı Atık Bertaraf Tesisi'ne karşı çıkan sivil toplum kuruluşları temsilcilerini bir süre önce makamına davet eden Giresun Valisi Dursun Ali Şahin 'e burada gizli kamera tuzağı kurulduğu ortaya çıktı.

Gizli çekilen görüntü ve ses kayıtlarının internette, video paylaşım sitesi Youtube'de yayınlanmasının ardından harekete geçen Emniyet güçleri, Giresun'da yerel bir gazetede çalışan gazeteci İ.Z ve Y.K ile çevreci A.D ve O.K'nin ev ve işyerlerinde arama yaptı. Arama sonunda bu kişilere ait bilgisayar, flash bellek, fotoğraf makinelerine el konuldu. İfadeleri alınan şüpheliler serbest bırakılırken soruşturma başlatıldı.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, yapılanların hiç hoş olmadığını belirterek başlattığı yasal mücadeleyi sürdüreceğini kaydetti ve şunları söyledi:

"Misafirimiz olarak gelenlerin bu şekilde hareket etmesi tamamen yanlış. Devletin en üst kademesinde bu şekilde gizli çekim yaparak, bu çekimi de tüm dünyaya yaymalarının nedenini hiç anlamış değilim. Gerekeli yasal mücadeleyi mahkemeler nezdinde sürdüreceğim. Kişiler kendilerine çeki düzen vermeli. Herkes yaptığı her hareketin karşılığını mutlaka bulacaktır. Böyle birşey beklemiyordum. Bana söyleyip çekim yapmasında sakınca yoktu. Bir de internette yayınlaması hoş değil."
 

Bu haber toplam 3370 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri