Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aysel Tuğluk'a karşı namaz

21.05.2011 00:13
BDP'nin sivil itaatsizlik eylemi kapsamında Van'da 'sivil' cuma namazı kılındı.. Aysel Tuğluk resimli afişlerin altında kılınan namaz 'caiz mi?' tartışmalarına neden oldu.

Van'da düzenlenen sivil itaatsizlik eylemleri kapsamında Ahmed-i Hani Parkı'nda kılınan cuma namazını turistler yakından izledi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından başlatılan sivil itaatsizlik eylemleri kapsamında bugün de Ahmed-i Hani Parkı'nda kalabalık bir kitle tarafından cuma namazı kılındı. Vatandaşlar Kürtçe okunan hutbeyi dinleyerek namaz kıldı.

Farklı ülkelerden gelen turistler bir yandan çay içerken kılınan namazı da yakından takip etti. Namazın bitimini bekleyen turistler, bol bol fotoğraf da çekti.

Öte yandan, polis ekipleri kent merkezinde muhtemel bir olaya karşı geniş güvenlik önlemi aldı.

Bu arada Aysel Tuğluk resimli afişe karşı kılınan namaz, 'resme karşı namaz kılmak  caiz midir? sorularını da beraber getirdi.

kullan

Bu haber toplam 1570 defa okunmuştur
Bunlar provasyoncu tipler. Daha nasil namaz kilindigini bile bilmiyorlar
Hakan Atil
Namazini kilan muslumanlar, onlerinde buradaki gibi resim, pankart ve dikkat cekici neslerin olamayacagini cok iyi bilirler ve dinlerini boyle sarlatanliklara kurban etmezler. Namazlari mekruh olur. Buradakiler oradaki hatuna tapiniyorlar. Birinin bile basinda takke yok.
21 Mayıs 2011 Cumartesi 01:01
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri