Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O aileye Adanalı iş adamı sahip çıktı

15.11.2011 19:03
Van ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Gül'den çorap isteyen 5 yaşındaki Helin ve ailesinin yuva özlemi son buldu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Van ziyareti sırasında çorap isteyen 5 yaşındaki Helin Sarpkaya'nın babasına Adanalı bir işadamı iş verdi ve ailesine ev tuttu. Depremzede aile Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'tan anahtarını teslim aldıkları eve yerleşti.

VAN'DAN ADANA'YA GETİRİLDİLER

Cumhurbaşkanı Gül'den Van ziyareti sırasında ayakları üşüdüğü için çorap isteyen küçük Helin, çoraba sahip olmanın yanı sıra ailesinin de hayal bile edemeyeceği imkanları kavuşmasına vesile oldu.

Küçük Helin ile ilgili haberleri izleyen Adanalı işadamı Orhan İlhan, Kimse Yok Mu Derneği aracılığıyla Sarpkaya ailesini Van'dan Adana'ya getirdi. Helin'in babası Nedim Sarpkaya'yı sahibi olduğu un fabrikasında işe alan işadamı, ailenin barınma ihtiyacını da karşıladı.

Merkez Çukurova ilçesi Beyazevler Mahallesi'nde bir apartman dairesini aile için kiralayan ve 1 yıllık kira bedelini ödeyen işadamı, evin içini de eşyalarla donattı.

ANAHTARI VALİ VERDİ

Aile evin anahtarını ise bugün apartmanın önünde Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'tan aldı. Eve ilk kez Vali Coş ile birlikte giren aile yaşadıkları karşısında ise oldukça şaşkındı.

Coş, evde yaptığı açıklamada, Sarpkaya ailesini Adanalılar olarak ''bağırlarına bastıklarını'' belirterek, ailenin bu evde yaşayacağını ve Helin'in artık ayağının üşümeyeceğini söyledi.

Depremden etkilenen yüzlerce vatandaşın Adana'ya geldiğini hatırlatan Coş, ''Depremzedeleri kamu kurumlarına ait misafirhanelere yerleştirdik. Şu an 600'ü aşkın vatandaşımızı yerleştirdik. 3 öğün yemek veriyoruz. Afetin meydana getirdiği sıkıntıyı hep beraber, yardımlaşarak, dayanışma ile aşacağız. Böylelikle birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi perçinleyeceğiz'' dedi.

Coş ayrıca, Nedim Sarpkaya'ya işe giriş belgesi ve hesap cüzdanını da vererek, katkılarından dolayı Kimse Yok Mu Derneği'ne ve hayırsever işadamına da teşekkür etti.

Coş, hayırsever işadamı Orhan İlhan'a da Kimse Yok Mu Derneği adına teşekkür plaketini verdi.

AİLE ÇOK MUTLU

Baba Nedim Sarpkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremde evlerinin zarar gördüğünü, bu nedenle çadırda kaldıklarını hatırlatarak, tüm bu yardımlara vesile olanlara teşekkür etti.

''Çadırdan çıktık şimdi dairede oturuyoruz'' diyen Sarpkaya, ''Bu inanılmaz bir mutluluk. Heyecandan cümle kuramıyorum. Çok teşekkür ediyorum. Eve değil, işe ihtiyacım vardı ancak her ikisi de oldu. Katkısı olanlara teşekkür ediyorum'' dedi.

Bu haber toplam 3348 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri