Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tüyler ürperten BDP iddiası

24.09.2012 14:08
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde uğradığı silahlı saldırıda öldürülen polis memuru Tuncay Akyüz ile ilgili tüyler ürperten bir iddia ortaya atıldı.
Son günlerde eğitim kurumlarını kundaklayan terör örgütü PKK, şimdi de hastaneleri hedef almaya başladı. Van'da polis memuru Tuncay Akyüz'ün şehit olmasından sonra çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı.
 
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde görevli polis memuru Tuncay Akyüz, uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit oldu. PKK'lı kalleşlerin arkasından vurarak katlettiği 3 aylık çocuk babası Akyüz'ün, doktor döven BDP Van Milletvekili Özdal Üçer'e müdahale eden polis memuru olduğu ortaya çıktı.
 
BDP'Lİ ÜÇER'İ ENGELLEYEN POLİSTİ
Üçer, kaza yapan eşi ve kızının getirildiği Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktor Oğuz Eroğlu'na tekme tokat saldırmıştı. Acil servisi birbirine katan BDP'li vekil, görevini yapmaya çalışan Eroğlu'nu darp etmişti. Hastanede terör estiren Üçer, tartıştığı başhekime de hakaretler yağdırmıştı. Üçer'in saldırısına maruz kalan doktor Eroğlu, darp raporu alarak memleketine geri dönmüştü. Önceki gün başından vurularak şehit edilen polis memuru Tuncay Akyüz, eşinin yarasıyla ilgilenen doktor Oğuz Eroğlu'na saldıran BDP'li Özdal Üçer'i engellemişti. O gün görevli olan Akyüz, Üçer'i doktorların yanından uzaklaştırmıştı.
 
ÜÇER POLİSİ AÇIK AÇIK TEHDİT ETMİŞTİ
İslam karşıtı tavrıyla bilinen Özdal Üçer, daha önce de AK Parti'li vekilleri ve polisi tehdit etmesiyle gündeme gelmişti. Van'da düzenlenen bir BDP gösterisi konusunda polislerle tartışan Üçer, tehditler savurarak "Burada herhangi bir vatandaşa zarar gelmesi durumunda, sen ve sana emir verenler nefes alamayacaksınız. " demişti.
 
Kaynak: Yeni Akit
Bu haber toplam 3656 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri