Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

5,5 Büyüklüğünde deprem yaşandı

09.11.2011 08:38
Van Gölü'nde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nin verilerine göre, sarsıntı saat 00.05'te, yerin 4,3 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

VALİ'DEN AÇIKLAMA
Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, merkez üssü Van Gölü olan depremin, Adilcevaz'ın Kavuştuk, Göldüzü ve Akçıra köylerinde tedirginlik yarattığını söyledi.

Vali Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremin Adilcevaz ilçesine bağlı Kavuştuk, Göldüzü ve Akçıra köylerinde şiddetli şekilde hissedildiğini, vatandaşın depremden sonra tedirgin olduğunu ancak depremde can kaybının olmadığını, kendilerine olumsuz bir bilginin yansımadığını kaydetti.

Yılmaz, şöyle konuştu:
''Depremden hemen sonra Kavuştuk köyünü ve Adilcevaz'a bağlı Aydınlar Belde Belediye Başkanını aradım. İlçede tedirginlik dışında bir olumsuzluk yok. Yalnız köylülerin çadır talebi var. Geçen hafta Adilcevaz'da çadır dağıttığımız köylüler vardı. Bu depremin ardından tekrar çadır talebi olunca, Kızılay Genel Müdürünü aradım. Kızılay'ın üç ekibi kavuştuk köyüne hareket ediyor. Çadırlar Akçıra, Göldüzü, Kavuştuk gibi köylerde talebi bulunan köylülere dağıtılacak.''

Depremden sonra bir dizi önlem aldıklarını kaydeden Vali Yılmaz, Adilcevaz İlçe Jandarma Komutanlığı ve Bitlis İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerini, depremin hissedildiği bölgeye yönlendirdiğini ifade etti.
 

Bu haber toplam 1862 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri