Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vali : Başkan kapıdan içeri girmedi

26.10.2011 15:27
Van Valisi Münir Karaloğlu, Van'daki organizasyon bozukluğu konusunda kendisini suçlayan Belediye Başkanı Bekir Kaya'yı yalanlayarak, sert tepki gösterdi.

Van'da meydana gelen deprem sonrasından yaşanan organizasyon bozukluğu konusunda Van Valisini suçlayan Van Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın yalanı ortaya çıktı.

Konuyla ilgili iddia ilk olarak Cüneyt Özdemir'in programına konuk olan Belediye Başkanı Kaya tarafından gündeme getirilmişti. Kaya'nın "Afet koordinasyon çalışmalarına" çağrılmadığı yönündeki bu iddiasını BDP'li Hasip Kaplan da Meclis Genel Kurulu'nda gündeme taşıyarak, valinin ayrımcılık yaptığını ileri sürmüştü.

Bu gelişmelerin ardından Rotahaber'e açıklama yapan Van Valisi Münir Karaoğlu, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın 'afet yönetimiyle ilgili kendisinin devre dışı bırakıldığı' yönündeki iddiasına cevap verdi.

Görevlendirmeyle ilgili kendisine yazı gelmediğini söyleyen Bekir Kaya'ya afet yönetiminin yasal mevzuatını hatırlatan Vali Karaloğlu "Kendisi belediye başkanı olması nedeniyle AKAF'ın ikinci üyesi durumunda. Kimseden davet beklememeli" dedi.

Kaya'nın kamuoyundan gizlediği bir ayrıntıya da dikkat çeken Vali Karaloğlu "AFAK'ın başkanı Vali ise, belediye başkanı da ikinci üyesi. Krizin olduğu andan itibaren ikinci başkan kimseden davet beklemeden afet yönetim merkezine gelir. Gelmesi gereken ilk yer burasıdır" diye konuştu.

Başkanın daha AFAK'tan adımını içeri atmadığını vurgulayan Vali Karaoğlu, şunları söyledi;

Vali, Başbakan'ın Van'a geldiğinde kargaşa yaşandığını ve o sırada korumaların çevresindekileri uzaklaştırdığını, başkanın da uzaklaştırılanlar arasında olduğunu sözlerine ekledi.

ROTAHABER / ÖZEL 

Bu haber toplam 3450 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri