Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vatandaştan Baykal'a ilginç soru

25.04.2011 00:48
Bir vatandaşın Baykal'a ilginç soru geldi. Baykal, 'Geçin bunları' diye cevap verdi.

Baykal, Kalkan belde teşkilatının Bezirgan Yaylası'nda düzenlediği pikniğe katıldı. Pikniğe geç katılan Baykal, coşkuyla karşılandı.

CHPAntalya milletvekili adaylarını tanıtan Baykal, burada yaptığı konuşmada, milletvekili adaylarının ''ithal'' olmadığını, Antalya'da doğup, büyüdüğünü söyledi.

Partililerden Antalya'ya ve CHP'ye sahip çıkmalarını isteyen Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Evlatlarınıza, özünüze, kimliğinize sahip çıkın. Ülkede yaşananları görüyorsunuz. Türkiye'de ne gibi tehlikeler, ne gibi yanlışlar yapıldığının farkındasınız. Çiftçinin,esnafın, emeklinin halini, gençlerin durumunu biliyorsunuz. Bütün sıkıntıları sizler yaşıyorsunuz. Memleketin çok tehlikeli bir iç kavgaya, çatışmaya sürüklenmekte, insanımızın birbirine düşürülmekte olduğunu açıkça görüyorsunuz. Ne kadar acıdır ki insanlarımızı yıllardır yaptıkları yanlışlarla ayıran birbirine düşüren, birbirine karşı çatıştıran insanlar, şimdi o çatışmaların bugün ulaştığı noktada şikayet etmeye başlamışlardır. Şikayet etmeye hakları yoktur. Bu noktaya onlar getirmişlerdir.''

''Türkiye'nin komiserlerin tokatlandığı bir ülke haline getirildiğini'' savunan Baykal, bir vatandaşın, ''Tokat komisere mi, devlete mi vuruldu'' sorusuna, ''hiç sorma'' yanıtını verdi. Baykal, şöyle devam etti:

''Türkiye'yi komiserlerin tokatlandığı bir ülke haline, sokaklarda can güvenliği kalkmış bir ülke haline onlar getirdiler. İşte adaleti, devletin kurumlarını perişan ettiler. İnşallah bu seçimde CHP olarak, Türkiye'de yeni bir anlayışı ortaya koyacağız. Devletimizi de milletimizi de alın teriyle çalışan insanımızı da çiftçimizi de esnafımızı da sahipleneceğiz.''

Bir vatandaşın, ''Baykal ile Kılıçdaroğlu birbirine girdi diyorlar, bunu bir anlatın'' şeklindeki sözlerine Baykal ''Geçin bunları'' diye karşılık verdi.

Baykal, konuşmasının ardından partililerle ve çocuklarla fotoğraf çektirdi, sohbet etti.

CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan, CHP İl Başkanı Özer Ülken, Antalya Milletvekili adayları Gürkut Acar, Aydın Özer, Levent Kıldır, Kaş Belediye Başkan Vekili Birol Engin, Kalkan Belediye Başkanı Ömer Saim Karakurt, Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can, Akçay Belediye Başkanı Mehmet Tufan ile partililerin katıldığı piknikte, Yeşilköy Köy Kadınları Halk Müziği Korusu ve yerel sanatçılarkonser verdi. 

Bu haber toplam 1630 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

BUNLARI GEÇELİM ŞUNU SORALIM
ALİ DAREBSAVAR
Hani ne oldu senin komplo dediğin meselenin sonucu?
25 Nisan 2011 Pazartesi 20:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri