Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vatandaş Buz Kesti! 4 Gündür Donuyorlar

14.02.2015 14:41
İstanbul'un bir mahallesinde vatandaş isyanda. Çünkü vatandaş kış günü 4 gündür kesik olan elektriklerin gelmesini bekliyor.

İstanbul'un 8 ilçesinde bakım-onarım çalışmaları nedeniyle bugün yapılması planlanan elektrik kesintileri iptal edildi edilmesine ama İstanbul'un Bağcılar ilçesine bağlı Hürriyet mahallesinde neredeyse 4 gündür elektrik yok.

Bağçılar'ın Hürriyet Mahallesi'nde Geçtiğimiz Çarşamba günü arıza nedeniyle kesilen elektrikler üzerinden yaklaşık 4 gün geçmesine rağmen halen verilemedi.

Kış günü elektriklerin kesik olmasından dolayı isyan eden mahalle sakinleri dolaplarındaki erzakları kurtarmanın ve elektriksiz ısınmanın yollarını ararken ufak yaşta çocukları olan aileler ise çoktan elektriği olan akrabalarının yanına yerleşmiş durumda.

Vatandaşların elektriklerin ne zaman geleceği ile ilgili bilgi almak üzere aradığı BEDAŞ'ta ise telefonlara cevap verilmediği iddia edildi.

cbhht_1423901395_4199.jpg

Mahalle sakinlerini kış günü perişan eden kesintinin yaşandığı bölgede çekilen bir kare ise yaşanan ihmalkarlığı gözler önüne serdi.

Bir enerji hattında yapılan çalışma sonrası kabloların uçlarının açık faciaya davetiye çıkarır bir şekilde bırakıldığı görüldü.

Bu haber toplam 1354 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri