Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

vatandaşı 5 milyon lira dolandıran 375 kişilik şekebe çökertildi

29.06.2013 00:14
Dolandırıcılıkta sınır tanımayan şebekelerin kullandığı yöntemler akıllara durgunluk veriyor. Türkiye genelinde birçok vatandaşı "Kimlik bilgileriniz terör örgütünün eline geçti" diyerek 5 milyon liralık vurgun yaptılar.

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde bir çok ilde düzenlenen eş zamanlı dolandırıcılık operasyonunda 375 kişi gözaltına alındı. 480 vatandaşı yaklaşık 5 milyon lira dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan zanlılardan 35'i Osmaniye'ye getirildi.

Edinilen bilgiye göre, Türkiye genelinde telefonla aradıkları vatandaşlara kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak "kimlik bilgileriniz terör örgütünün eline geçti" bahanesiyle döviz, para ve altın talep eden zanlılara yönelik bir yıldır sürdürülen teknik takip sonucunda bu sabah Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Türkiye geneli bir çok ilde eş zamanlı operasyon yapıldı. Polis ve jandarma sorumluluk alanlarında 500 görevlinin katıldığı operasyonlarda 375 kişi gözaltına alındı. 

Suç şebekesinin bu yöntemle yaklaşık 4 milyon TL para ve 2 kilogram altın temin ettikleri, dolandırıcılık olaylarında 2 bin dolaylarında farklı kişilere ait hesap, kredi kartı numaraları ile T.C. kimlik numaralarını kullandıkları öğrenildi.

Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramada, başkalarına ait çok sayıda kimlik fotokopisi ile dolandırıcılık olayında kullanılan kredi kartı, sim kart ve cep telefonuna ele geçirildi.

Gözaltına alınan 375 şüpheliden 35'i minibüslerle Osmaniye'ye getirildi. Adli Tabiplikten rapor alındıktan sonra şüpheliler sorgu için Emniyet Müdürlüğüne götürüldü

Bu haber toplam 1678 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri