Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vatandaşlar darbeye karşı Boğaziçi Köprüsü'nde buluştu

21.07.2016 23:28
15 Temmuz darbe girişimine karşı bu akşam saat 22.00'de binlerce vatandaş Boğaziçi Köprüsü'nde demokrasi nöbetinde.

Darbe girişimini protesto eden kalabalık bir grup, Boğaziçi Köprüsü üzerinde Türk bayraklarıyla eylem yapmıştı.

15 Temmuz gecesi saat 22.00 sularında Boğaziçi Köprüsü'nün Avrupa yakasına geçişini darbe girişiminde bulunmak için tanklarla tutan bir grup asker, darbe girişimine tepki göstermek için köprüye yürüyenlerin üzerine ateş açmıştı.

HEP BİR AĞIZDAN DARBEYE 'HAYIR' DİYECEKLER
Darbe girişimini kınayacak binlerce kişi hep bir ağızdan 'darbeye hayır' diyecek. Utanç gününü unutmamak ve tekrar yaşanmasına engel olmak için şehit aileleri, siyasi partilerin ve STK'ların gençlik kolları başta olmak üzere tüm İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nde buluştu.

BAŞLADIĞI YERDEYİZ
Darbe girişimi verilen kurtuluş mücadelesinin neticesinde başarıyla püskürtülürken, Milli İrade Platformu 21 Temmuz için '#BaşladığıYerdeyiz' etiketiyle kampanya başlattı.

Vatandaşlar, Üsküdar Millet Parkı ve Marmara İlahiyat önü gibi farklı noktalarda buluştu. Toplanan milyonlarca vatandaş, darbe girişiminin altıncı 6'ncı gününde sembol nokta olan Boğaziçi Köprüsü'ne yürüyor.

STK'LAR DESTEK VERİYOR
Milyonlarca vatandaşın yanı sıra Türk Kızılayı, İHH, ÖNDER gibi STK'lar da yürüyüşe destek veriyor.

KÖPRÜ TRAFİĞE KAPATILABİLİR
Boğaziçi Köprüsü'nde binlerce vatandaşın toplanması bekleniyor. Milli İrade Platformu tarafından düzenlenen yürüyüş sırasında çok fazla bir kalabalık olması durumunda köprünün bir süreliğine trafiğe kapatılması bekleniyor.

1_1681_2.jpg2_5940.jpg

Bu haber toplam 1666 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri