Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vecdi Gönül, Uğur Dündar'ın yalanını ortaya çıkardı

13.11.2012 11:23
Gazeteci Uğur Dündar’ın yalanları bir bir ortaya çıktı. Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül, Aziz Yıldırım’ın askerlik dosyasıyla ilgili “Vecdi Gönül’den bilgi aldım” diyen Uğur Dündar’ı yalanladı.
Beyaz Tv Spor Müdürü Sezgin Yılmaz 'a konuşan Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül, Uğur Dündar 'ın foyasını ortaya çıkardı. Dündar 'ı yalanlayan Vecdi Gönül “Hiçbir gazeteciye hiçbir şartta, hiçbir kimsenin şahsi dosyası hakkında bakanlığım dönemimde ne bir bilgi, ne de bir belge verilmiştir” dedi.
 
Vecdi Gönül 'ün Beyaz Tv Spor Müdürü Sezgin Gelmez 'e verdiği röportajında şu sözleri söyledi:
 
KİMSEYE BİLGİ VE BELGE VERİLMEDİ
Hiçbir gazeteciye hiçbir şartta, hiçbir kimsenin şahsi dosyası hakkında bakanlığım dönemimde ne bir bilgi, ne de bir belge verilmiştir. Bu bilgi almayla kanunun hudutları dışında kalıyor. Herhangi bir belge temin edildiyse bu resmi kanalların dışında edinilmiştir. Resmen verilmiş bir belge yoktur ve tarafımdan hiçbir kimseye verilmemiştir.
 
Binlerce rapor var. Bugün için ben o görevde değilim ama o görevde değilim. Arkadaşlarımızda bu konuda oldukça hassaslar, arşivde çok iyi derecede korunmaktadır. Çünkü onlarca yıl önceki bir dosyadan bahsediyoruz. Arşiv askeri arşiv. her şeyin şahsi dosyası fevkalade iyi korunmaktadır. Bakanlığımızdaki görevlilere güvenim var. Gayri resmi kanallardan da olsa kimseye belge verileceği kanaatinde değilim.
 
Hiç kimseye şahıslarla ilgili ve şahsi hukukiyle ilgili belge verilmemiştir. Benim hatırladığım bundan ibaret. Hep uygulamamızda budur. Taleplere hep resmi yazıyla “Şahsi bilgidir, verilemezdir” diye cevap vermişisizdir.
 
İŞTE O ANLAR...
 
 
KAYNAK: BEYAZ GAZETE  
Bu haber toplam 2598 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri