Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Serinyol İlköğretim Vecih Aracı'yı Uğurladı!

18.10.2011 21:17
Hatay Serinyol İlköğretim Okulu’nda Müdür yardımcısı olarak görev yaparken tayini çıkan Vecih Aracı’ya okul bahçesinde bir veda programı düzenlendi.

HATAY Serinyol İlköğretim Okulu’nda Müdür yardımcısı olarak görev yapan Vecih Aracı’ya okul bahçesinde veda programı düzenlendi.

Programa öğrenciler, öğretmenler, veliler ve mahalle sakinleri katıldı.

Aynı beldede bir okula zorunlu olarak tayini çıkan Vecih Aracı bu haftadan itibaren 100. Yıl ilköğretim okulunda görev yapacak.

 

1995 Yılında öğretmen olarak başladığı ve 1996 yılından beri aynı okulda Müdür yardımcılığı ve Müdür Vekilliği görevlerini yapan Aracı’nın okuldan ayrılışı arkadaşlarını, velileri ve öğrencileri hüzne boğdu.

 

16 Yıl boyunca çalışkanlığından ödün vermeyen Aracı, sabah 6.30’dan akşam 18.00’e kadar okulundan ayrılmayarak eğitim ve öğretime katkıda bulunmuş, çoğu zaman hafta sonlarında bile görev yerine gelerek, gerektiğinde bahçe düzeni için çalışmış, gerektiğinde kaloriferleri yakarak çocukları kadar sevdiği öğrencilerinin üşümeden eğitime devam edebilmeleri için fedakârlıkta bulunmuştu.

 

1959 doğumlu olan Aracı, dört çocuk sahibi bir baba olarak mesleğini çok sevdiğini her fırsatta dile getirirken, Okul Müdürü Mustafa Ertan BOZKIR, Müdür Yardımcısı Vecih ARACI’nın tayininin çıkmasından dolayı üzgün olduğunu belirterek “Okulumuz için büyük bir kayıp olacak, yeri doldurulmayacak bir insan.” dedi.

 

 

Vecih Aracı için okul bahçesinde bir veda programı düzenleyen okul Müdürü Mustafa Ertan Bozkır, Aracı’ya çalışmalarından dolayı plaket takdim etti. Okul aile birliği başkanı Mehmet KAPLAN,  Aracı’ya çiçek takdiminde bulunurken “Serinyol ilköğretim demek Vecih ARACI demektir!” diyerek herkesi duygulandırdı.

Okunan şiirler ve yapılan konuşmalar bütün öğrenci, öğretmen ve velileri ağlattı.

Haber;Fatma Çetin Kabadayı

 Fotograf; Araştırmacı-Gazeteci Yazar Erhan PALABIYIK

  

Bu haber toplam 7950 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri