Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Vesayet Bitti' Diyenler Mutlaka Okusun!

28.01.2012 12:30
İnternet sitelerinde dün yayınlanan ve İstanbul Garnizon Komutanı Tuğgeneral Muhittin Yenikeçeci'ye ait olduğu iddia edilen ses kaydı, 'Türkiye'te vesayet bitti' diyenlere açık ve net bir cevap oldu.

Akit Ankara Temsilcisi Yener Dönmez “her şey bitti, vesayet rejiminin beli kırıldı, Türkiye normalleşti” diye atıp tutanlara bu ses kaydını dinlemeleri tavsiyesinde bulunarak, şöyle sordu: “Şimdi yedi düvel cevap versin…Normalleşme dediğiniz bu mudur? Darbecinin el üstünde tutulması mıdır normalleşme?”

Yener Dönmez'in dikkat çeken yazısı şöyle:

Paşayla açık açık

Türkiye'de sorunların çözümsüzlüğünün en önemli nedeni çifte söylem, çifte görünüm.

İnsanlar etnik kimliklerini, dinlerini, ideolojilerini, dünya görüşlerini gizliyor.
Bu gizlilik nedeniyle de “kripto” dediğimiz faaliyetler gerçekleşiyor.
Ülkemizin zayıf kalması için bilinçli olarak yapılmış bu.

Osmanlı'da aksine herkesin kimliğiyle, diniyle, mezhebiyle, milliyetiyle, etnik yapısıyla bilinmesi için özel önem gösterilmiş.

Her şey açıklık üzerine kurgulanmış.

Kemalizm “tek tip”i dayatarak, aslında farklı etnik ve dini unsurların “kripto” hale gelmesini ve gizli faaliyetler yürütmelerinin önünü açtı.

Bu görünenle asıl arasında oluşan farklılık yavaş yavaş toplumun bütün alanlarına sirayet etti.

İnsanların istedikleri gibi giyinerek, örneğin başörtüsüyle okula gitmesini engelleyenler bunu “demokrasiyi koruma” görüntüsüne soktular.
En milliyetçi söylemlerle ortaya çıkan Ulusalcılar, aslında darbeci/cuntacı zihniyeti korumak için kendilerini perdeliyorlardı.

Tüm bu ikili oyunlara rağmen bazen arada beyninin arkasındaki asıl fikri ifade edenler oluyor.

Açık açık konuşulunca da biz de doğru doğru yorumlar yapabiliyoruz.
İstanbul Garnizon Komutanı Tuğgeneral Muhittin Yenikeçeci “açık” konuşanlardan birisi.

Dün internete bir ses kaydı düştü kendisinin.

Açık açık, “Kardeşim biz İttihat ve Terakki'den geliyoruz. Bu kavga Doğulu İslami kesimle bizim kavgamız. Bunlar 50 yılda bir kafalarını kaldırır biz de ezeriz. AKP istediği kadar yapısal reformlar yapsın, ekonomiyi düzeltsin fark etmez, bunlar Türkiye'yi normalleştirmez, biz çökmedik hala ayaktayız. Yapsınlar da görelim” diyor…

Başbakan Erdoğan da bu hafta partisinin grup toplantısında açık açık konuştu ve “Karşımızda 150 yıllık İttihat ve Terakki zihniyeti var” dedi.

El hak öyle…

Birileri her şey bitmiş, vesayet rejiminin beli kırılmış, Türkiye normalleşmiş diye atıp tutuyor ya, onlara bu ses kaydını dinlemelerini tavsiye ederim.
İşi daha ileri boyuta götürüp, normalleşmede nirvanaya ulaşmış başka tipler ise “Artık, taşlar yerine oturdu normalleşme adına Balyoz'dan içeride olan üst düzey subaylar bırakılmalı, Ergenekon davasında da tahliyeler yapmak lazım” diyor.

Onları bu ses kaydı da iflah etmez.

Komutan açık açık söylüyor.

Vesayet yıkılmadı ayakta.

Balyozcu komutanları gümbür gümbür savunuyorlar.

Yedi düvel duysun…

Darbe tertip etmekten tutuklu bulunan subaylara, Genelkurmay'dan devletin parası, otobüsü ve uçağıyla ve “emirle” toplu ziyaretler yapılıyor.

Yedi düvel duysun…

Darbe tertip etmekten tutuklu bulunan subayların hukuksal masrafları, TSK mensuplarından zorla toplanan paralarla finanse ediliyor…

Yedi düvel duysun…

Darbe tertip etmekten tutuklu bulunan subaylar, askeri cezaevlerinden TSK'yı yönetiyor, evlerinde olmadığı kadar rahat ettiriliyorlar.

Şimdi yedi düvel cevap versin…

Normalleşme dediğiniz bu mudur?

Darbecinin el üstünde tutulması mıdır normalleşme?

Tuğgeneral Yenikeçeci!

Bizi uyandırdın.

Kendinizin İttihat ve Terakki olduğunu ikrar ettin ve bize ne olduğumuzu hatırlattın. 

Bu haber toplam 3318 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri