Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Veysel Eroğlu, İstanbul'a Aday Olmak İstiyor

10.10.2013 13:08
AK Parti'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Bakan Veysel Eroğlu'nun ismi gündeme geldi.

2014 yerel seçimlerine az bir zaman kala partilerde kritik yerler için aday belirleme çalışmaları devam ediyor. Ak Parti ve Chp'nin yerel seçimlerde almak istediği büyükşehirlerin başında gelen İstanbul için en doğru adayın belinmesi konusunda ince elenip sık dokunuyor.

EROĞLU, ERDOĞAN'DAN İstanbul'U İSTEDİ

AK Parti'de İstanbul için 2 dönemdir büyükşehir başkanlığı yapan Kadir Topbaş'ın ismi ağırlık kazanmış durumda. Ancak kulislerde Başbakn Erdoğan'ın büyük bir sürprize imza atarak kan değişimine gidebileceği de konuşuyor. Bu söylentilerin gölgesinde Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun ismi gündeme geldi. İddiaya göre; Başbakan Erdoğan'ın Belediye başkanlığından yakın çalışma arkadaşı olan ve o dönemin İski genel müdürü Veysel Eroğlu İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olmak istediğini Erdoğan'a iletti.

ERDOĞAN, Chp'NİN ADAYINI BEKLİYOR

Ancak Başbakan Erdoğan bu konuda acele etmek istemiyor. 2 dönemdir ellerinde tuttukları megakenti kaybetmek istemeyen Erdoğan'ın İstanbul adayını belirlemesinde Chp'nin kimi tercih edeceği etkili olacak.

CHP'DE İŞLER KARIŞIK

İstanbul'da Ak Parti'yi zorlayacak tek parti konumunda olan Chp ise Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin arasında patlak veren krizle uğraşıyor. Chp lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nunda son yapılan kamuoyu araştırmalarına göre Gürsel Tekin'in adaylığına sıcak baktığı ileri sürüldü. Hatırlanacağı üzere KılıçdaroğluGürsel Tekin'in aday olacağını açıklamasıyla ilgili soruya 'Gayet iyi' yanıtını vermişti. HABERLER.COM

 

 

Bu haber toplam 1918 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri