Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ruslar Süper Bakteri Keşfettiler

17 Şubat 2009 / 15:33
Rus bilim adamları mamutlardan elde ettikleri süper bakteriye''Tarihi Viagra''adını taktılar.

Atila Altuntaş'ın Haberi

Rus bilimadamları Yakutsk bölgesindeki tundralarda insan ömrünü uzatan ve cinsel gücü artıran tarih öncesi bir bakteri keşfetti.

3 ila 5 milyon yaşında olduğu tahmin edilen bakterinin, bölgede 'Mamut Dağı' adıyla anılan ve çok sayıda mamut fosilinin bulunduğu bir kazı alanında sürdürülen araştırmalar sırasında tesadüfen bulunduğu belirtildi.

Dünya üzerindeki başka hiçbir bakteriyle benzeşmeyen yeni türün zihin kapasitesi ve fiziksel gücü de artırdığı kaydedildi.

Tyumen Üniversitesi'nden Profesör Anatoli Broushkov, DNA'sının bir bölümünü çözülen bakterinin kobay farelerde cinsel gücü artırdığı ve ortalama yaşam süresini uzattığını söyledi. Broushkov bakterinin ayrıca dişilerde doğurganlık yaşını da oldukça uzattığını, bu oranın insan ömrüyle karşılaştırıldığında 70 yaşına kadar çıktığını kaydetti.

Broushkov, halen inceleme altında bulunan bakteri sayesinde 'ölümsüzlük iksiri'ni üretmeyi vaadetmediklerini, ancak yaşlandırma geciktirici pek çok ilacın üretilmesini garanti edebileceklerini vurguladı.


Kaynak:
Bu haber toplam 1400 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri