Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vücutlarından öyle şeyler çıktı ki...

17.04.2013 01:42
ABD'nin Boston kentindeki bombalı saldırıların şifreleri çözülüyor. Saldırının bilançosu ise ağır.

ABD 'nin Boston kentinde dün düzenlenen ve 3 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan bomba  saldırı da yaralananların vücutlarından çivi ve metal parçaları çıkarıldı.

Yetkililer, saldırının ardından 176 kişinin kentteki hastanelere kaldırıldığını, 17 kişinin durumunun ağır olduğunu açıkladı.

İKİ KIZ ÇOCUĞUNUN DURUMU KRİTİK

Boston Çocuk Hastanesi Travma Merkezi Müdürü David Mooney, yaralı çocukların vücudundan metal parçaları çıkardıklarını söyledi.

Mooney, bacağından yaralı 2 kız çocuğunun durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti.

Saldırının ardından 31 yaralının gönderildiği Massachusetts Hastanesi'nin yetkilileri ise 4 kişinin bacağını kesmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

DÜDÜKLÜ TENCEREDE BOMBA

Öte yandan, saldırılarda kullanılan bombaların, düdüklü tencerelere koyulduğu belirtildi.

Adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili, saldırganların bombayapmak için 6 litrelik düdüklü tencere kullandıklarını söyledi. Patlayıcı madde doldurulan düdüklü tencerelerin, daha sonra içlerinde metal parçaları ve çivi bulunan siyah, spor çantaların içine yerleştirildikleri belirlendi.

ŞİFRELER FBI RAPORUNDA

Federal Soruşturma Bürosu ( FBI ) tarafından Temmuz 2010'da yayımlanan bir rapora göre, bu tür bombalar, genellikle Afganistan, Hindistan, Nepal ve Pakistan'da kullanılıyor. Mayıs 200'da New York'taki Times Meydanı'na bırakılan 3 patlayıcıdan biri de düdüklü tencereye koyulmuştu.

Times Meydanı'ndaki saldırı girişimini üstlenen Taliban, Boston'daki saldırıyla hiçbir bağlantısının olmadığını ileri sürdü.

Boston'da Yurtseverler Günü kutlamaları çerçevesinde yaklaşık 23 bin kişinin katılımıyla düzenlenen maratonun bitiş çizgisi yakınlarında 10 saniye arayla patlayan iki bomba, biri 8 yaşında 3 kişinin ölümüne, 176 kişinin yaralanmasına neden olmuştu. 

Bu haber toplam 1742 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri