Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vural'dan Çok Sert Eleştiriler

29.01.2013 03:04
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ortak değerlerin saldırı altında olduğunu öne sürerek, "Bu saldırılar, mayından, kurşundan daha ağır, kahpe ve sinsidir" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türk milletinin hangi ortak değeri varsa saldırı altında olduğunu öne sürerek, "Millet egemenliğini kullananlar tarafından yürütülen ve medya aracılığıyla yaygınlaştırılan bu saldırılar, toptan, tüfekten, mayından, kurşundan daha ağır, kahpe ve sinsidir" dedi.

Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, son zamanlarda Türk milletinin horlandığını, etnik kimliklere göre ayrıştırılmak istendiğini savundu.

AK Parti ve BDP'nin el birliğiyle Türk milletinin tarihine ve milli kimliğine hakaret etmeye devam ettiğini ileri süren Vural, Türk milletinin değerlerine sistematik bir şekilde saldırıldığını söyledi. Vural, "Millet egemenliğini kullananlar tarafından yürütülen ve medya aracılığıyla yaygınlaştırılan bu saldırılar, toptan, tüfekten, mayından, kurşundan daha ağır, kahpe ve sinsidir. Maalesef Türk milleti aşağılanmaktadır. Türk milleti düşmanlığı tırmandırılmakta ve ırkçılık yapılmaktadır" diye konuştu.

Vural, son dönemde "Türklük ırkçılıktır" diyenler olduğunu ifade ederek, "Haçlı seferlerine karşı İslam'ın sancaktarlığını yapan Türk milleti ırkçı mıydı? Biz burada silahla, topla, tüfekle mi kabul ettirdik milli kültürü, milli kimliği?' diye sordu.

Türkiye'nin nereye götürülmek istendiğinin açık ve net olduğunu belirten Vural, saldırının bu coğrafyayı vatan yapan Türk milletine yönelik olduğunu
savundu. Oktay Vural, "Türk milletinin hangi ortak değeri varsa saldırı altındadır" dedi.

"Otel gibi bir Türkiyelilik safsatası"
MHP Grup Başkanvekili Vural, saldırının sonuçta demokrasiye yönelik olduğunu, ortak bilinç ve iradenin olmadığı bir yerde demokrasi olmayacağını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Türklüğü ırkçılığa indirgeyip Türk milleti yerine, otel gibi bir Türkiyelilik safsatasını getiren zihniyetler, milli bilinci ortadan kaldırmak isteyenlerdir. Neden ve niçin bir arada bulunduğumuzun bilincinde olan, hangi etnik kimliğe sahip olursa olsun Türk milleti ailesinin her ferdine yönelik saldırı yapılmaktadır. Biz 'horonu da benim, Derilosu da benim, çepiği de benim, semahı da benim, karşılaması da zeybeği de Şeyh Şamili de benim' diyerek millet olduk. Ne yazıktır ki TBMM kürsülerinde Türk milletinin egemenliğini kullananlar, bu ortak değerlerimize acımasızca saldırmaya devam ediyor. Yakında, 'Bu coğrafya neden Türkiye' diyerek, buna da saldıracaklar. Kimin etnik kimliği varsa var ama unutmayalım ki Türk milleti, bu coğrafyayı vatan yapmanın adıdır, bu coğrafyayı vatan yapmış insanların birleşmiş, bütünleşmiş adıdır."

"Affa zemin hazırlıyorlar"
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı psikolojik harekat yapıldığını ve ordunun sindirildiğini öne süren Vural, "Sonra PKK aklandı. Genelkurmay
başkanları terörist başı olarak zindanlara atılırken, Başbakan, İmralı canisinin yanına özel temsilcilerini gönderdi. Bunun çabalarını örtmek için şimdi kalkmış TSK'yı, PKK'nın dengesi ve eşiti konumuna düşürüyor. Affı getirecekler ya, 4. yargı paketiyle çıkartacaklar ya PKK ve KCK'yı, zemin hazırlıyor şimdi" iddiasında bulundu.

Başbakan'ın aynı konuda birbirinden farklı konuşmalar yaptığını belirten Vural, "Dün dediğini bugün inkar ediyor, bugün dediğini yarın inkar edecek" ifadesini kullandı.

Ana dilde savunmanın bahane olduğunu da savunan Vural, "Amaç, bu milletin dilini, egemenliğini bölmektir. PKK ve Kürtçülüğün her istek ve talebini yerine getirmek için zaman kollayan bir zihniyetle karşı karşıyayız" diye konuştu. 

Bu haber toplam 1954 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri