Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Washington Büyükelçiliği Önünde Kaldırım Nöbeti

19.04.2012 19:00
ABD’de Ermeni diasporası 24 Nisan Pazar günü Washington D.C.’deki T.C. Büyükelçiliği önünde toplanarak bir protesto gösterisi düzenlemeyi planlıyor.

ABD’de Ermeni diasporası 24 Nisan Pazar günü Washington D.C.’deki T.C. Büyükelçiliği önünde toplanarak bir protesto gösterisi düzenlemeyi planlıyor.

Türk ve Azeri Amerikan toplumu ise Türk Büyükelçiliği önündeki kaldırımın radikal gruplara bırakılmaması için her yıl olduğu gibi bu yıl da seferber olacak. Bu münasebetle facebook ve çeşitli haber kanalları vasıtasıyla duyurular yayınlayan Türk ve Azeri diasporası, Türk kökenli vatandaşları Washington Büyükelçiliği önünde ‘Kaldırım Nöbeti’ne davet ediyor.

24 Nisan Salı günü  saat 10:00 – 15:00 arasında gerçekleştirilecek protesto gösterisine kadar devam edecek “kaldırım nöbeti” etkinliğine katılmak için tıklayınız! 

Bilgi İçin: 202-483-9090

Konsolosluklar Önünde Protesto

Ermeni diasporası 24 Nisan tarihinde Washington Büyükelçiliği’nin yanı sıra Los Angeles Konsolosluğu ve Chicago Başkonsolosluğu binaları önünde de protesto gösterileri tertipleyecek.

Konuya ilişkin olarak bir duyuru yayınlayan T.C. Chicago Başkonsolosu Fatih Yıldız,  “24 Nisan 2012, Salı günü 11.00-13.00 saatleri arasında bir grup Ermeni tarafından Başkonsolosluğumuzun bulunduğu binanın önünde gösteri düzenleneceği öğrenilmiştir. Yerel güvenlik makamları tarafından gerekli önlemlerin alınacağı söz konusu saatlerde, Başkonsolosluğumuz normal mesaisine devam edecektir,” dedi.

İbrahim H. Aydoğan – Turkishny.com

Bu haber toplam 3648 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri