Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Ya sev ya terk et'çi aday CHP'yi karıştırdı

08.12.2013 01:13
Dink suikastinin ardından İskenderun'a 'Ya sev ya terk et' pankartları astıran eski MHP'li Mete Aslan'ın adaylığını duyan parti heyeti ayağa kalktı!
CHP 'nin Hatay Büyükşehir Belediye başkanlığı için eski ülkücü olan eski İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan'ı aday göstereceği iddiası partiyi karıştırdı. Cumhuriyet'ten Akın Bodur'un haberine göre, Aslan, Hrant Dink'in öldürülmesinin ardından, "Ya sev ya terk et" yazılı afişler astırmış, rahip Santoro cinayetinin ardından ise, "Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz" demişti. Susurluk kazasında ölen eski ülkücü Abdullah Çatlı ile yakın ilişkileri olduğu iddia edilen Aslan, belediye başkanlığı için Alevi bir adaya karşı yarışırken, "Alevi başkanın kıydığı nikâh geçerli mi" imzalı bildiriler dağıtılmıştı.
"ABDULLAH ÇATLI'YLA İLİŞKİLERİ VARDI"
 
CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye başkanlığı için 3 kez Anap, 2 kez de DYP'den İskenderun Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan'ı aday göstereceği iddiası partide rahatsızlık yarattı. Susurluk kazasında ölen eski ülkücü Abdullah Çatlı ile yakın ilişkileri olduğu iddia edilen Aslan, İskenderun Belediye Başkanlığı seçimlerinde karşısındaki Alevi başkan adayları Ali Şepşül ve Gazanfer Dik'e karşı yarışırken, "Alevi başkanın kıydığı nikâh geçerli mi" yazılı bildiriler dağıtılmıştı.
 
Aslan, ihale yolsuzluğu ve belgede tahribat suçlarından da yargılanmıştı.
 
2004 seçimlerinde CHP'nin İskerun Belediye meclisinde 14 sandalye alması üzerine ise Aslan, "14 belediye meclis üyesi aldınız diye, beni tehdit mi ediyorsunuz? Çok konuşanın dilinin koparır, kıyma yapar ve ona yedirtirim" demişti. İskenderun CHP İlçe Sekreteri Jorj Basus, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'na bir mektup yazarak, "Dink cinayetinin ardından bu kentte 'Ya sev ya terk et' diye billbordlara afişler asan, Trabzon'da öldürülen rahip Santoro'nun arkasından 'Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz' açıklaması yapan faşist bir anlayışa sahip bu şahsın adının CHP ile geçmesi bile bizim için utanç kaynağıdır" ifadelerini kullandı.

rotahaber

Bu haber toplam 2902 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri