Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yabancı Basınla Gizli Görüşme

16.06.2013 01:55
Gezi Parkı eylemlerinin hemen öncesinde, Avrupa’da ziyaretlerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün de olayları izleyen yabancı medya ile Maçka’da 1.5 saat görüştü.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yabancı basın mensupları ile yaptığı toplantıya, yerli gazetecileri almadı, görüntü alınmasına da izin vermedi. Suriye’deki katliamı görmezden gelip, Türkiye’deki olayları savaş muhabirleri aracılığıyla 9 saatlik canlı yayınlarla aktaran yabancı medya ile gizli kapaklı görüşen Kılıçdaroğlu’nun, yerli gazetecileri salondan attırıp, kameraları kaldırtması manidar bulundu.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı olaylarını izleyen yabancı basın mensupları ile Maçka’da Swissotel’de bir araya geldi. Türk meydasının toplantıdan görüntü almasına izin verilmedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yardımcıları yabancı basın mensupları ile Swiss Otel’de bir araya geldi. Toplantıya gelen Kılıçdaroğlu gazetecilerin sorularını cevaplandırmadı. Toplantı salonuna Kılıçdaroğlu’ndan önce gelen Türk basın mensupları canlı yayın için hazırlık yapmaya başlamıştı. Bu sırada salona gelen yetkililer kameramanlara tiripotlarını kaldırmaları yönünde uyarıda bulundu. Toplantının Türk basınına kapalı olduğunu belirten yetkililer, yabancı basın mensupları hariç toplantıdan görüntü ya da fotoğraf alınmasına müsaade etmedi. Yaklaşık 1.5 saat süren toplantının ardından açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı eylemcilerine destek verirken, toplantının içeriğine ilişkin soruları cevaplamadı.
Yabancı medya ile yapılan ‘sansürlü’ toplantıya CHP Genel Başkan Yradımcıları Faruk Laloğlu, Gürsel Tekin, Haluk Koç, Erdoğan Toprak ve Sezgin Tanrıkulu’nun yanı sıra milletvekilleri de katıldı.

Bu haber toplam 3756 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri