Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sağanak yağış geliyor!

10.08.2012 17:52
Aşırı sıcaklardan bunalan Türkiye, hafta sonu biraz serinleyecek. Sıcaklar kaç derece düşecek?

Tüm yurtta mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarında hafta sonu birkaç derece de olsa düşme bekleniyor. Meteoroloji yetkilileri, yurdun kuzeyinde bugünden itibaren sağanak ve gök gürültülü yağmur görüleceğini belirterek, yağışla birlikte sıcaklıklarda bazı bölgelerde 4-5 dereceye varan düşüşler görüleceğini bildirdi. Salı gününe kadar özellikle Karadeniz kıyılarında yağış bekleniyor.

Diğer bölgelerde yağış görülmeyecek. Meteoroloji’nin verdiği bilgiye göre bugün Doğu Karadeniz’ın kıyı ve iç bölgeleri ile Batı Karadeniz’in iç bölgeleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yağış görülecek. Yağışlar yarın da Doğu Karadeniz, Marmara’nın güneyi ve Batı Anadolu’nun iç kesimlerinde etkili olacak; Pazar günü Marmara, Batı Karadeniz ve Ege Bölgesi’nin kuzeyinde görülecek. Pazartesi günü ise Batı ve Doğu Karadeniz’de görülecek yağmur, salı günü ise sadece Doğu Karadeniz’de etkili olacak. Hava sıcaklıkları, yağış alan bölgelerde 5 derece düşerken, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak. Yeni haftada, yine sıcak hava hâkim olacak.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI!
Samsun merkezle Ondokuz Mayıs ve Bafra ilçeleri için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan meteorolojik uyarıya göre, Samsun merkezle Ondokuz Mayıs ve Bafra ilçelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Sel, su baskını, yıldırım ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istedi. (habertürk

Bu haber toplam 1424 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri