Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yağlı kazıkçı paşa çark etti

20.11.2013 11:28
28 Şubat'ın "kudretli" komutanlarından Çetin Saner, 28 Şubat davasının görüldüğü mahkemede süt dökmüş kediye döndü. Dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener'e "yağlı kazığa oturturum" diyen Saner, "ayıp etmişim" dedi.

28 Şubat davasında savunma yapan dönemin Genelkurmay İstihbarat Başkanı emekli Korgeneral Çetin Saner, "Yağlı kazığa oturturum" ifadelerini kullandığı dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener'den 16 yıl sonra özür diledi.

AYIP ETMİŞİM

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 28 Şubat davasında dönemin Genelkurmay İstihbarat Başkanı emekli Korgeneral Çetin Saner savunma yaptı. Dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener’e yönelik sarf ettiği “Yağlı kazığa oturturum” sözlerine değinen Saner, “Zamanında kendisinden özür diledim. Ancak ulaşmadı veya duymadı. Geçen hafta bir televizyona çıkıp benim ismimi verdi. Eğer ağır buluyorsa, 1997’de beni mahkemeye verseydi. Ancak her şeye rağmen yine bu sözlerim için hicap duyuyorum. Evet ayıp etmişim. Yakışmamıştır” diye konuştu.

İSTANBUL ÇOCUĞUYUM

Müşteki Şevket Kazan’ın avukatı Yılmaz Bölükbaşı’nın “Üslubunuz bu şekilde midir?” sorusuna yanıt veren Saner, “Üslubum bu değildir. Ben kibar İstanbul çocuğuyum” diye konuştu.

‘HATIRLAMIYORUM’ DEMİŞTİ

Çetin Saner geçen yıl sorgusunda “Böyle bir beyanım olmadı” demişti. Saner sorgusunun devamında ise “Sinirle birtakım sözler sarf ettim. Kazık meselesini ise hatırlamıyorum” diye konuşmuştu.


rotahaber

Bu haber toplam 1946 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri