Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yahoo iflas mı ediyor?

20.04.2011 19:18
Bir internet efsanesi daha zor günler yaşamaya başladı. 90'lı yılların ünlü internet şirketi Yahoo 2011'in ilk çeyreğinde açıkladığı rakamlarla herkesi şaşırtı.

2011 yılının ilk finansal çeyreği geçtiğimiz hafta itibariyle sonlandı. Dünyaya yön veren teknoloji firmaları bu dönemde elde ettikleri finansal rakamları açıklayarak müşterlerine ve finansörlerine güven vermeye çalışıyor.

Ancak Google'ın bile beklenenin altında büyüdüğü bu ilk dönemde Yahoo'nun açıkladığı sonuçlar teknoloji dünyasında soğuk duş etkisi yarattı.

90'lı yıllarda Google daha olgunlaşmamış bir siteyken dünyanın en çok kullanılan arama motoru ve ücretsiz e-posta servisi olan Yahoo 2000'li yıllarla birlikte bu özelliğini kaybetmeye başlamıştı. Son yıllarda zor zamanlar geçirdiği bilinen internet devi 2011'in ilk çeyreğine zarar haberleriyle başladı.

Yahoo'da Neler Oluyor?

Dün açıklanan sonuçlara göre Yahoo yüzde 28'lik kazanç kaybı yaşadı. Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, Yahoo ilk üç ayda 1.24 milyar dolar gelir elde eden Yahoo geçtiğimiz yılında bu döneminde 310 milyon dolar net kazanca sahipti. Şu anda sitenin net kazancı 223 milyon dolara düştü. 

Bu kötü rakamlara rağmen firmanın CEO'su Carol Bartz olumlu tavırlarından vaz geçmedi. Geçtiğimiz yıl Microsoft ile anlaşan Yahoo, altyapı olarak Bing ile ortaklığa gitmişti.

Yeni arama  motoru sistemlerinin daha tam olarak çalışmadığını bildiren Bartz önümüzdeki dönemlerde şirketin yatırımlarının meyvelerini toplayacağını açıkladı.

Tüm bu olumsuz gelişmelere rağmen her şeyin planladıkları gibi gittiğini söyleyen CEO bu yüzden Yahoo'nun yatırımlarının devam edeceğini de açıkladı.

(ShiftDelete.Net)

Sizce Yahoo bu kötü dönemi atlatabilecek mi? 

Bu haber toplam 1774 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri