Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yahudi Haham'dan kan donduran sözler

24.07.2014 15:21
İsrail ordusu, 17 günde 650'den fazla Gazzeliyi katlederken, İsrailli haham Dov Lior'dan insanlık dışı bir açıklama geldi.

Haham Lior, İsrail ordusuna, "Filistinlilerin tamamı öldürülmeli, Gazze yeryüzünden silinmeli" çağrısı yaparak "daha çok katliam" mesajı verdi.

Batı Şeria'da "Kiryat Arba" isimli Yahudi yerleşkesinde yaşayan İsrailli Haham Dov Lior, yaptığı ırkçı açıklamalarla tepki çekiyor.

"TEVRAT BİZE BUNU EMREDİYOR"

Lior, İsrail ordusuna verdiği mesajında "Keşke tüm Filistinlileri öldürseler. Gazze'yi tamamıyla yok etseler." İfadelerini kullandı. Acımasız İsrail ordusunun yaptığı katliamlara ve akıttığı kana doymayan Lior, Tevrat'taki "savaş" kavramına dikkat çekerek, "Tevrat bize, savaşlarda nasıl muamele edeceğimizi öğretiyor" diyerek yaptığı ırkçı açıklamaları Tevrat'a isnad etti.

"HER BİR GAZZELİ DÜŞMANIMIZ"

Lior, İsrail haber portallarına verdiği röportajda, Kassam Tugayları'nın Gazze halkı içinden çıktığını hatırlatarak, "Bu askerler Gazze halkının içinden çıkmışsa bütün Gazze bizim için düşmandır. Her birisini öldürmeliyiz, Kassam ile savaş halinde olduğumuz için Gazze halkının elektriğini kesmek, onlara her türlü zulüm ve baskı uygulamak mübahtır, onlar bunu hakediyor" şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 4788 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri