Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yahyalı cemaati açıkladı: AK Parti'deyiz

05.06.2015 01:32
Nakşibendi’nin Yahyalı kolunun lideri Ali Ramazan Dinç, 7 Haziran seçimleri için AK Parti’ye destek çağrısı yaptı.

Kayseri’nin en güçlü cemaati olduğu bilinen Nakşibendi’nin Yahyalı kolunun lideri Ali Ramazan Dinç, 7 Haziran seçimleri için AK Parti’ye destek çağrısı yaptı. İsmini Yahyalı Hacı Efendi'den alan cemaat, Nakşibendi tarikatının Anadolu'daki önemli kolları arasında sayılıyor.

Cemaatin lideri olan Ali Ramazan Dinç, Erbakan'ın Libya seyahati sırasında yanında bulunan 44 kişiden biri olmasıyla da hatırlanıyor.

Cemaatin müritleri arasında çok sayıda Kayserili işadamı bulunuyor. Özellikle sanayinin büyümesiyle Kayseri'de hızla gelişen cemaatin Konya, Sivas, İstanbul ve Erzurum'da da çok sayıda müridi olduğu biliniyor.

İşte Ali Ramazan Dinç hocanın açıklaması:

Lazımdır yanlışı düzeltmek için beraberlik.

Yanlışsak, yanlışımızı düzelttirmek için efdaldir beraberlik.

Biz AK Partideyiz, AK Parti bizde.

Ülkemizin ve bütün dünyanın sulhuna vesile olmak için ak partide bütünleşmeye davet ediyorum ihvanı kiramımızı. Ulaşabildiğiniz her bir şahsa bu emri duyurunuz.

Hizmetkarınız Ali Ramazan Dinç Efendi

Ali Ramazan Dinç kimdir?

1955 yılında Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Yahyalı'da, ortaöğrenimini Kayseri İmam Hatip Lisesi'nde, yükseköğrenimini Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde tamamladı. Öğrencilik yıllarından itibaren fıkıh, hadis, tefsir konularında özel hocalardan ders alan Dinç, Avrupa ve Afrika çok sayıda konferans verdi.

BURAK ÖZTÜRK / HABER10

Bu haber toplam 3492 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri