Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yakıp Yıktılar Şimdi Tazminat İstiyorlar!

09.03.2014 12:28
Ülkenin milyarlarca dolar ekonomik kayba uğramasına sebep olan Gezi çapulcuları şimdi de tazminat isteme yüzsüzlüğünde bulundular.

Emniyet güçlerine, belediyelere, kamuya ve vatandaşlara ait binlerce aracı tahrip eden, meydanlarda verdikleri yüzmilyonlarca liralık zararın yanı sıra ülkenin milyarlarca dolar ekonomik kayba uğramasına sebep olan Gezi çapulcuları üstüne bir de tazminat isteme yüzsüzlüğünde bulundular.

‘Gezi Şehitleri ve Gazileri Platformu’ adında bir oluşum kuran çapulcular İçişleri Bakanlığı’na bir dilekçe göndererek öne sürdükleri ‘polis şiddetine’ maruz kalanlar için maddi ve manevi tazminat davası açılması talebinde bulundular. Oysa eylemler esnasında 700’ün üzerinde polis memuru çapulcularca yaralanmış 1 polis memuru da şehit edilmişti.

CHP ÇAPULCULARIN HAMİSİ

Bu amaçla Galatasaray Lisesi önünde bir basın açıklaması yapan marjinal kalabalığa CHP milletvekilleri İlhan Cihaner, Süleyman Çelebi, Haluk Eyidoğan, HDP İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Pınar Aydınlar, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş ve Avukat Turgut Kazan destek verdi.

Yeni Akit

Bu haber toplam 1396 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri