Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yalan habere sazan gibi atlayan ulusalcı basın alay konusu oldu

20.06.2015 17:20
Kirpice isimli bir sitenin yaptığı ve Müslümanları aşağılayan yalan habere sazan gibi atlayan sol ve ulusalcı basın alay konusu oldu.

Ramazanların klasiği haline gelen ‘Oruç tutmadı diye dayak yedi’ haberlerinin ekmeğini yemek için birbiriyle yarışan 'bir kısım' medya bugün büyük bir sazanlığa imza attı. Oyuncu Ceren Moray’ın dün twitter'dan yaydığı ‘oruç tutmuyor diye set ekibine mermerle saldırdılar’ iddiasının yalan olduğunun aynı gün ortaya çıkması da bu medyayı akıllandırmadı.

Kirpice.com internet sitesi dün manşetten özel imzalı bir haber yayınlayarakTÜBİTAK Genel Kurulu başkanı Selahattin Ermenek’in “Hadron çarpıştırmak Allah’a şirk koşmaktır” dediğini iddia etti.

SOL KIRMASI KEMALİST MEDYA SAZAN GİBİ ATLADI

Zaytung gibi eğlenceli asparagas haberler yayınlayan sitenin haberi bugün sol ve ulusalcı basın sitelerinin manşetindeydi. Sol haber portalı, Cumhuriyet gibi siteler, İslamcılara saldırmak için hiçbir fırsatı kaçırmak istemediğinden haberin doğruluğunu araştırmaya bile ihtiyaç duymadan haberi manşetten duyurdu.

TÜBİTAK’TA ÖYLE BİR MAKAM VE BAŞKAN YOK

Oysa haber tamamiyle yalandı. Öncelikle TÜBİTAK’ta Genel Kurul Başkanlığı diye bir makam yok. Doğal olarak o başkanlıkta Selahattin Ermenek diye biri de yok. Hatta google'a sorarsanız Selahattin Ermenek diye biri hiç olmamış.

Bu durumun ortaya çıkmasıyla kirpice.com hariç tüm siteler haberi sildi.

Bu haber toplam 2692 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri